Kas jāzina par sienu siltināšanu no iekšpuses?
Mājas sienu siltināšanai ir daudz veidu, taču arvien vairāk cilvēku vēlas siltināt sava mājokļa sienas no iekšpuses. Tomēr daudzi māju īpašnieki nepadomā, kā ir jāsiltina mājas sienas no iekšpuses. Kādus materiālus izvēlēties, kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas un kā izvairīties no tām, lai pēc dažiem gadiem šis process nav jāatkārto?
Viens no populārākajiem siltināšanas veidiem ir siltināšana ar akmens vati, taču paši eksperti neiesaka siltināt mājas sienas no iekšpuses. Šāds lēmums visbiežāk tiek pieņemts, kad ir jāsiltina daudzdzīvokļu nama ārsienas. Šim nolūkam vispiemērotākā ir Rockwool akmens vate, bet tikpat bieži tiek izmantotas arī neopora plāksnes, kas novērš kondensāta veidošanos istabas stūros un mikromicētu attīstību. Ja dzīvojat vecā dzīvoklī, sienu siltināšana ir nepieciešama, jo padomju laikā būvēto sienu izolācijas īpašības ir vienkārši drausmīgas. Ļoti bieži nav ieteicams siltināt dzīvokļa sienas no iekšpuses, jo ievērojami samazinās telpas platība, savukārt nekvalitatīvas siltināšanas dēļ var rasties pretīgs, nevēlams pelējums. Ja sienas tiks siltinātas ar Rockwool akmens vati, neaizmirstiet, ka ir jānosiltina arī spraugas starp griestiem un blakus esošajām sienām. Visi siltināšanas materiāli ir efektīvi, bet tikai tad, ja siltināšanu veic profesionāli un pareizi.
Siltinot sienu no iekšpuses, to ļoti viegli var ietekmēt laikapstākļu maiņa ārpusē. Jaunais siltuma slānis iepriekšējam siltuma daudzumam traucē iekļūt sienā. Siltināmai sienai saskaroties ar blakus esošām konstrukcijām, tās tiek dzesētas un uzkrājas nevēlams ūdens kondensāts, kā arī no iekšpuses veidojas pelējums. Mitruma dēļ sienas sāk plaisāt, savukārt, laikam kļūstot siltākam, tās nespēj izžūt pat gada siltajā laikā. Tas veicina siltumizolācijas īpašību mazināšanos un rada labus apstākļus pelējumam, tādēļ šādai siltināšanai nebūs ilgs mūžs.
Sienu siltināšana no iekšpuses ir viens no prastākajiem siltumizolācijas veidiem, bet, ja nav citas iespējas, labi nosiltinātas sienas ar akmens vati arī var nodrošināt pietiekamu siltumizolāciju. Siltinot sienas no iekšpuses, bieži vien traucē arī dažādi elektrības vadi, apgaismojums un apkures iekārtas. No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka sienu siltināšana no iekšpuses ir daudz vienkāršāka, tomēr šo nianšu dēļ situācija mēdz būt pavisam citāda. Lai labi un kvalitatīvi nosiltinātu sienas no iekšpuses, reizēm pamatīgi nākas izārdīt grīdas segumu. Viss interjeram nodarītais kaitējums maksās lielu naudu, jo kļūdīties un nepareizi nosiltināt sienu ir viegli. Lai labi un pareizi nosiltinātu mājas sienas no iekšpuses, parasti iesaka siltināt ar Rockwool akmens vati. Sienu siltināšana no iekšpuses nav visprātīgākais risinājums, bet, ja nav citas iespējas, centieties, lai darbs tiktu paveikts pēc iespējas profesionālāk.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”