ZZ.lv ARHĪVS

Pagarina parakstu vākšanu pret vēja elektrostaciju parka izveidi Dobeles un Tukuma novadā

LETA

2018. gada 19. oktobris 11:14

446
Pagarina parakstu vākšanu pret vēja elektrostaciju parka izveidi Dobeles un Tukuma novadā

Par mēnesi pagarināta parakstu vākšanu pret vēja elektrostaciju parka izveidi Dobeles un Tukuma novadā, aģentūru LETA informēja iedzīvotāju iniciatīvas grupas "Par Zemgali bez vēja ģeneratoriem" pārstāvji.

Pašlaik savākto parakstu skaits tiek apkopots, taču līdz septembra beigām bija savākti 4098 paraksti, par ko tika informētas Dobeles un Tukuma novada pašvaldības. Parakstu vākšana tagad pagarināta līdz 17. novembrim, jo pieaugot iedzīvotāju informētība par iecerēto. Parakstu vākšana tiek turpināta vairākos uzņēmumos, degvielas uzpildes stacijās un veikalos.

"Iedzīvotāji ir sašutuši, ka par projektu nekas nav bijis zināms pat tiešiem zemes gabalu kaimiņiem, nemaz nerunājot par citiem tuvākiem un tālākiem šīs apkārtnes iedzīvotājiem," teikts iniciatīvas grupas paziņojumā, paužot bažas par to, kādā veidā rīkotas sākotnējās sabiedrības aptaujas, jo iedzīvotāju neesot zinājuši par attīstītāja iecerēm.

Tajā arī uzsvērts, ka iedzīvotāji neredz nekādus ieguvumus, tikai risku savai veselībai, dabai, videi un mājām.

Jau vēstīts, ka iedzīvotāju grupa sākusi parakstu vākšanu pret vēja elektrostaciju parka izbūvi Dobeles un Tukuma novadā. SIA "Baltic Candles Ltd." direktore Zita Sāviča stāstīja, ka plānots savākt vismaz tik daudz parakstu, cik iedzīvotāju pēdējās vēlēšanās ievēlējuši Dobeles novada domi.

Lai arī sabiedriskajā apspriedē par parka ietekmes uz vidi novērtējumu Dobelē piedalījās tikai vairāki desmiti iedzīvotāju, parakstu vācēji ir pārliecināti, ka viņu akcijā aktivitāte būs lielāka. Sāviča pauda, ka apspriede netika laikus izziņota, turklāt tā notika darbadienas vidū.

Parakstus plānots iesniegt vietējās pašvaldībās, un vismaz Dobeles pašvaldība iedzīvotājiem ir solījusi, ka viņu viedoklis tikšot ņemts vērā.

Uzņēmums "Eolus" tuvāko četru gadu laikā Dobeles un Tukuma novadā par aptuveni 250 miljoniem eiro plāno būvēt Latvijā lielāko vēja elektrostaciju parku, uzstādot 51 vēja turbīnu.

"Eolus" valdes loceklis Gatis Galviņš iepriekš atzīmēja, ka vēja elektrostaciju parku plānots veidot savienotā teritorijā, kas atrodas divās pašvaldībās – daļa parka atradīsies Dobeles novada Dobeles pagastā, bet daļa – Tukuma novada Džūkstes pagastā. Patlaban noris projekta ietekmes uz vidi ziņojuma sabiedriskā apspriešana, ir notikušas vairākas sabiedriskās apspriešanas sanāksmes, viņš klāstīja.

Paredzams, ka ietekmes uz vidi atzinuma apstiprināšana varētu notikt līdz gada beigām, kam sekos projekta būvniecības fāze.

Lai arī iepriekš Dobeles novada pašvaldība paudusi bažas par projekta ietekmi uz iedzīvotāju veselības stāvokli, pašlaik pašvaldība neesot gatava izteikt savu nostāju, jo iepazīstas ar ietekmes uz vidi ziņojumu, tas tiek izskatīts un vērtēts, skaidroja pašvaldības pārstāve Liesma Sāviča.

Savukārt Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans apgalvoja, ka Džūkstes pagasta iedzīvotāju nostāja par vēja elektrostaciju parka būvniecību ir saprotoša un kopumā atbalstoša. Arī novada pašvaldība un Slampes–Džūkstes pagastu pārvalde atbalsta ieceri, redzot projekta realizācijā daudzus ieguvumus novada attīstībai un izaugsmei.


Foto: pixabay.com