BK "Jelgava/LLU" izdodas jaudīgs sezonas sākums

Jānis Tiltiņš

2018. gada 7. oktobris 14:40

142

Ar graujošu uzvaru 5. oktobra spēlē pār "Liepājas/LSSS" komandu – 100:66 – Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionātu iesācis basketbola klubs "Jelgava/LLU". Ar desmit vai vairāk punktu guvumu uzvarētāju rindās izcēlās seši spēlētāji.

Mačs iesākās ar līdzīgu spēkošanos. Pēc pirmajām nospēlētajām minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 9:9, taču tad sekoja jelgavnieku izrāviens. Pirmo ceturtdaļu Gata Justoviča vadītā komanda noslēdza sev par labu ar 29:14. Spēles pavediens nepārtrūka, kad spēlē sāka iesaistīties rezervisti, un "Jelgava/LLU" turpināja pārliecinoši, pēc puslaika atrodoties vadība jau ar 52:28.

Pēc lielā pārtraukuma mājinieki turpināja iesākto un gados jaunajiem kurzemniekiem neatstāja ne mazāko cerību uz uzvaru. Trešais ceturksnis tika uzvarēts ar 25:12, un atlikušajā spēles laikā atlika noskaidrot, vai jelgavnieki spēs gūt 100 punktu. Mača izskaņā uz soda metienu līnijas divreiz stājās Toms Bitītis, kurš, realizējot trīs no četriem raidījumiem, spēja sakrāt komandas simts punktu robežu.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais spēlētājs ar 18 gūtajiem punktiem bija komandas jaunpienācējs Reinis Avotiņš. Komandas kapteinis Salvis Mētra sakrāja 17 punktus un atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bet saspēles vadītāja Adriana Ganuļeviča rēķinā 15 punkti un piecas piespēles.

Nākamā spēle BK "Jelgava/LLU" paredzēta 11. oktobrī, kad izbraukumā būs jākārto veci rēķini ar Rīgas Stradiņa universitātes komandu. Pērn studenti ceturtdaļfinālā izslēdza jelgavniekus cīņā par čempionu titulu.