ZZ.lv ARHĪVS

Latvijas Bankā liela iedzīvotāju interese par Zemgalei veltīto divu eiro piemiņas monētu

LETA

2018. gada 26. septembris 13:25

223
Latvijas Bankā liela iedzīvotāju interese par Zemgalei veltīto divu eiro piemiņas monētu

Latvijas Bankā trešdienas rītā ir liela iedzīvotāju interese par Zemgalei veltīto divu eiro piemiņas monētu, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

"Interese par īpaša dizaina divu eiro piemiņas monētu ar Zemgales ģerboni ir liela, un rindās kasu atvēršanas brīdī gaidīja vairāki simti cilvēku," teica Silakalns.

Vienlaikus viņš prognozēja, ka pēcpusdienā rindas būtiski mazināsies un monētas varēs iemainīt bez ilgas gaidīšanas rindā.

Tāpat Silakans atgādināja, ka monētas tirāža ir 500 000 eksemplāru. Latvijas Bankas pieredze liecina, ka šāda tirāža ir pietiekama, lai monētu apmaiņai pietiktu vismaz vairākas nedēļas.

Jau vēstīts, ka Latvijas Banka trešdien laidusi apgrozībā Zemgalei veltītu divu eiro piemiņas monētu.

Ar šo monētu noslēdzas Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītā divu eiro piemiņas monētu sērija, kas ir viens no Latvijas Bankas veltījumiem Latvijas valsts 100 gadu jubilejā. Latvijas Banka 2016. gadā izlaida divu eiro piemiņas monētu ar Vidzemes ģerboni, bet pērn – monētas ar Kurzemes un Latgales ģerboņiem.

Vienlaikus ar šo divu eiro piemiņas monētu Latvijas Banka izlaidusi arī īpašu monētu komplektu, kurā ietvertas visas četras Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītās monētas suvenīriesaiņojumā.

Latvijā pirmā īpašā dizaina divu eiro piemiņas monēta, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā 2014. gadā, veltīta Rīgai – uz monētas attēlota Vecrīgas panorāma.

Katru gadu ikviena eirozonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu kādas kopējas Eiropas Savienības valstu tēmas ietvaros. Piemiņas monētām ir tādas pašas iezīmes kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku uz tām attēlots piemiņas motīvs.


Publicitātes foto