ZZ.lv ARHĪVS

Līdz piemērotāku telpu atrašanai slēdz Ozolnieku bibliotēkas apkalpošanas punktu Jaunpēterniekos

LETA

2018. gada 24. septembris 13:01

174
Līdz piemērotāku telpu atrašanai slēdz Ozolnieku bibliotēkas apkalpošanas punktu Jaunpēterniekos

Līdz piemērotāku telpu atrašanai šomēnes slēgts Ozolnieku novada bibliotēkas apkalpošanas punkts Jaunpēterniekos, aģentūra LETA uzzināja novada domē.

Pavasarī reorganizācijas rezultātā Jaunpēternieku bibliotēka pārveidota par Ozolnieku novada Centrālās bibliotēkas struktūrvienību – ārējās apkalpošanas punktu, kas sniedza bibliotekāros pakalpojumus Jaunpēternieku un Dalbes iedzīvotājiem trīs reizes nedēļā. Taču bibliotekārie pakalpojumi sniegti nepiemērotās, pašvaldībai nepiederošās telpās, turklāt izbeigtas darba attiecības ar apkalpošanas punkta speciālisti.

Lai nodrošinātu turpmāku pašvaldības funkcijas izpildi pieņemamā kvalitātē, nepieciešams risināt jautājumu par piemērotākām telpām bibliotekāro pakalpojumu sniegšanai, vienlaikus saglabājot iespieddarbu piegādi tiem apkalpošanas punkta klientiem, kuriem tas nepieciešams, informē pašvaldībā. Tāpat jānodrošina bērnu un jauniešu brīvā laika organizēšana Jaunpēterniekos.

Lai jautājumus risinātu, domes deputāti lēmuši slēgt novada Centrālās bibliotēkas ārējās apkalpošanas punktu Jaunpēterniekos līdz tā pārvietošanai uz piemērotām telpām. Savukārt Izglītības, kultūras un sporta daļas Jaunatnes nodaļai uzdots organizēt darbu ar jaunatni Jaunpēterniekos un Dalbē.

Cenu pagasta Jaunpēternieku bibliotēka bija mazākā no piecām novada bibliotēkām, kuras apkalpojamā teritorijā bija deklarēti 69 iedzīvotāji Jaunpēterniekos un 203 iedzīvotāji Dalbē. Pēdējo piecu gadu laikā bibliotēkas lasītāju skaits bijis 34–113, bibliotēkas vadītāja strādāja nepilnu darba slodzi – 24 stundas nedēļā. Tāpēc dome lēma, ka ir lietderīgi reorganizēt bibliotēku, pārveidojot to par Ozolnieku novada Centrālās bibliotēkas ārējās apkalpošanas punktu.


Foto: no arhīva