Siltais laiks šovasar veicinājis ceļu satiksmes negadījumu pieaugumu
Siltais laiks šovasar veicinājis ceļu satiksmes negadījumu pieaugumu, ceturtdien notikušajā Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē atzina eksperti.
Satiksmes ministrijas (SM) Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns informēja, ka lielā daļā negadījumu iekļūst gājēji. SM pārstāvis norādīja, ka 98 procentos gadījumu gājējs ceļu satiksmes rezultātā vai nu iet bojā, vai arī smagi cieš. Vairums šādu negadījumu notiek apdzīvotās vietās. "Lielākajai daļai cietušo gājēju ir auto vadītāja apliecība, kas liecina, ka šie cilvēki zina ceļu satiksmes drošības riskus," piebilda Vectirāns.
SM informācija liecina, ka bieži ir arī negadījumi uz gājēju pārejām, jo tās nav aprīkotas ar atbilstošiem satiksmes organizācijas līdzekļiem, piemēram, bijuši gadījumi, kad pirms gājēju pārejas ir aizsegtas ceļa zīmes vai arī izvietots pārāk daudz ceļa zīmju.
Pēc Vectirāna vārdiem, tas ir maldīgs pieļāvums, ka visvairāk ceļu satiksmes negadījumu notiek sliktos laika apstākļos. "Sliktiem laika apstākļiem nav bijusi liela ietekme uz negadījumiem. Piemēram, 43 procenti negadījumu notikuši saulainā un skaidrā laikā, tāpat puse negadījumu notikusi uz sausa asfalta," informēja Vectirāns.
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis stāstīja, ka gada sākumā situācija uz ceļiem šķita mierīga, tomēr, iestājoties siltajam laikam, negadījumu skaits uz ceļiem pieauga. Piemēram, salīdzinot ar situāciju 2017. gadā, līdz šim brīdim bojā gājušo skaits audzis par diviem cilvēkiem, sasniedzot 92 bojā gājušos. Savukārt šā gada augustā situācija krietni pasliktinājusies, jo šogad uz autoceļiem bojā gājuši 17 cilvēki, turpretī pērn tie bija 11 cilvēki.
Krapsis norādīja, ka vasarā lielākoties bojāgājuši autovadītāji, kuri paši izraisījuši ceļu satiksmes negadījumu. Viņaprāt, ceļu satiksmes negadījumi vasarā saistīti ar labajiem laika apstākļiem, kas mudinājusi autovadītājus braukt pārgalvīgāk. Visvairāk negadījumu notiek Rīgas un Zemgales reģionā, kas tiek skaidrots ar intensīvo satiksmi.
Krapsis pauda satraukumu par ceļu satiksmes negadījumos cietušo bērnu skaita pieaugumu. Šogad ceļu satiksmes negadījumos cietuši 362 bērni, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn. Bērni negadījumos lielākoties cieš vecāku neuzmanības dēļ, jo nereti bērni netiek piesprādzēti ar drošības jostām.
Arī satiksmes ministrs Uldis Augulis piebilda, ka situācija ar drošību uz autoceļiem ir diezgan smaga.
Foto: pixabay.com
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”