“Zemgale/LLU” no Ukrainas atgriežas ar kausu (FOTO)

Ruslans Antropovs

2018. gada 10. septembris 17:07

2427

Latvijas spēcīgākās hokeja līgas vienība “Zemgale/LLU”, gatavojoties sezonas startam, piedalījās “Donbass Open Cup” turnīrā Ukrainas pilsētā Družkivkā. Uzvarot divās spēlēs un zaudējot vienā, jelgavnieki izcīnīja 22 kilogramu smago turnīra kausu.

Pirmajā mačā “Zemgale/LLU” tikās ar Ukrainas vicečempioniem HK “Kremenčuk”, kas līdz pirmās trešdaļas vidum izvirzījās vadībā ar diviem gūtiem vārtiem. Jelgavniekiem nācās sasparoties, kas līdz trešdaļas beigām ļāva izlīdzināt rezultātu. Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” panāca jau 6:2. Trešajā trešdaļā mūsējie atkal kļuva neuzmanīgi, kas ļāva “Kremenčuk” atgūt divus vārtus, uz ko mūsējie atbildēja ar vieniem, izcīnot uzvaru ar rezultātu 7:4 (2:2, 4:0, 1:2).

Otrajā spēlē “Zemgale/LLU” tikās ar Ukrainas čempionāta bronzas medaļas ieguvējiem HK “Belij Bars”, kam šī bija pirmā pieredze starptautiskos mačos. Uz šo spēli jelgavnieki bija koncentrējušies un pārsvarā visu laiku kontrolēja ripu, izdarot bīstamus uzbrukumus. Pirmajās divās trešdaļās jelgavnieki guva pa diviem vārtiem, bet trešajā – trīs, izcīnot uzvaru ar 7:0 (2:0, 2:0, 3:0).

Trešajā spēlē mūsu puišiem pretī stājās Ukrainas čempioni HK “Donbass”, kurus vada bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Jūliuss Šuplers. Cīkstēšanās starp abām komandām norisinājās visa mača gaitā, bet izšķirošs rezultāts tika panākts jau otrajā trešdaļā. Pirmo trešdaļu jelgavnieki noslēdza vadībā ar nelielu pārsvaru – 3:2, bet otrajā trešdaļā ielaida divas ripas un vairs nespēja izlīdzināt rezultātu – 3:4. Tā kā jelgavniekiem bija labāka vārtu attiecība, “Donbass Open Cup” pirmo reizi no Ukrainas aizceļo uz Jelgavu.

Turnīrā ar relativitātes punktiem atzīmējās Rustams Begovs – 6 (3+3); Rūdolfs Prūsis – 4 (2+2); Rinalds Rosinskis – 4 (1+3); Aleksejs Popovs – 4 (0+4); Aleksandrs Novikovs – 3 (2+1); Ričards Bernhards – 3 (2+1); Juliāns Misjus – 2 (2+0); Valdislavs Adeļsons – 2 (1+1); Kristers Bormanis – 2 (1+1); Jānis Kārkliņš – 2 (0+2); Krišs Grundmanis – 2 (0+2); Niklāvs Balgalvis – 1 (1+0); Māris Miezis – 1 (1+0); Marks Mežsargs – 1 (1+0); Reinis Petkus – 1 (0+1); Kristaps Millers – 1 (0+1). Par labāko turnīra aizsargu tika atzīts “Zemgales/LLU” kapteinis K.Grundmanis.