ZZ.lv ARHĪVS

NVA: Latvijā 63 procenti no brīvo darba vietu kopskaita ir ilgstoši neaizpildītas vakances

LETA

2018. gada 27. augusts 09:02

153
NVA: Latvijā 63 procenti no brīvo darba vietu kopskaita ir ilgstoši neaizpildītas vakances

Šī gada jūnija beigās Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) bija reģistrētas 12 542 ilgāk par mēnesi neaizpildītas brīvās darbavietas, kas veido 62,6 procentus no brīvo darba vietu kopskaita, liecina NVA pārskats par bezdarba situāciju valstī.

Pēc aģentūras datiem, lielākais ilgstoši neaizpildīto vakanču īpatsvars vērojams Rīgā, kur ilgstoši neaizpildīti ir 66,5 procenti brīvo darbavietu. Kurzemē ilgstoši neaizpildīti ir 61,2 procenti no brīvo darba vietu kopskaita, Zemgalē – 43,6 procenti, bet Vidzemē ilgstoši neaizpildīti ir 29,1 procents šo darbavietu.

Kā liecina NVA dati, Rīgas reģionā profesijas, kurās darba tirgus pieprasījums nesakrīt ar piedāvājumu un nav aizpildītas vairāk par sešiem mēnešiem, ir kravas automobiļa vadītājs, betonētājs, furgona vadītājs, ceļa būves palīgstrādnieks, namdaris, mākslīgo būvju palīgstrādnieks, programmētājs.

Savukārt Zemgalē darba tirgus pieprasījums nesakrīt ar piedāvājumu tādās profesijās kā atslēdznieks, montētājs, metāla būvkonstrukciju montētājs, mehāniķis, remontatslēdznieks, autokrāvēja vadītājs, frēzētājs.

Latgalē ilgstoši trūkst kravas automobiļu vadītāju, metālmateriālu metinātāju, betonētāju, konsultantu pārraugu un vecāko konsultantu. Kurzemē trūkst būvkonstrukciju montētāju, rokas lokmetinātāju, bet Vidzemē – kravas automobiļa vadītāja.

NVA uzskaitē jūnija sākumā bija 59 548, bet beigās – 59 119 bezdarbnieku. Mēneša laikā reģistrēto bezdarbnieku skaits valstī ir samazinājies par 429 cilvēkiem jeb 0,7 procentiem.


Foto: pixabay.com