Apstiprināti LBL2 dalībnieki un izspēles sistēma

zz.lv

2018. gada 10. augusts 13:31

182

Latvijas Basketbola savienības valde dalībai Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionātā 2018./2019. gada sezonā apstiprinājusi 22 komandas, informē portāls basket.lv. Turnīrs sāksies 1. oktobrī un risināsies trīs posmos.

Pirmajā posmā komandas sadalītas trīs grupās, ņemot vērā 2017./2018. gada sezonas rezultātu.

A grupa: BK “Ķekava”, BK “Saldus”, “Kandava/COMPOR”, “LU/BS Rīga”, RTU, BJBS “Rīga/Rīdzene”, BS “Ogre”, SK “Ezerzeme”/Rēzekne;

B grupa: RSU, BK “Jelgava”, BK “Ventspils Augstskola”, “BA Turība”, “Līvānu Stikls”, BJBS “Rīga/KP BA/DSN”, BK “Liepāja”/LSSS;

C grupa: “Gulbenes Buki”, “VIA Valmiera Glass”, “VEF Skola”, BK “Madona”/BJSS, OC “Limbaži”, Bauskas BJSS/SC “Mēmele”, BJBS “Rīga”/Alfrēda Kraukļa VEF.

Pēc divu apļu turnīriem katras grupas četras labākās komandas, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus, kvalificējas turnīram par 1.–12. vietu, pārējās, ņemot līdzi savstarpējo spēļu rezultātus, – turnīram par 13.–22. vietu.

2. posmā komandas pa divām reizēm spēlē ar pretiniekiem, ar kuriem nav spēlēts pirmajā posmā (1. finālgrupā katrai 16 spēles, 2. finālgrupā 12–14 spēles).

Izslēgšanas turnīrā piedalīsies 1.–16. vietu ieguvēji. Astotdaļfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā (pirmā spēle pie komandas, kas pamatturnīrā ierindojusies zemākā vietā. Ceturtdaļfināla un pusfināla sērijās, kā arī sērijā par 3. vietu cīņa līdz divām uzvarām, finālsērijā – līdz trim uzvarām. Sākot no ceturtdaļfināla, katrā sērijā pirmā spēle notiek pie komandas, kas pamatturnīrā ierindojusies augstākā vietā (1–1–1; finālā 1–1–1–1–1).

Pirmo posmu paredzēts izspēlēt no 1. oktobra līdz 9. decembrim, 2. posmu no 10. decembra līdz 17. martam, izslēgšanas turnīrs – no 18. marta līdz maija vidum.