ZZ.lv ARHĪVS

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

zz.lv

2018. gada 18. jūnijs 10:54

255
NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27. jūnijam astoņpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā “Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem”, informē NVA.

Projekts ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu. Pieteikšanās subsidēto darba vietu izveidei noris NVA filiālēs Aizkrauklē, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Madonā, Ogrē, Rīgā, Saldū, Siguldā, Talsos, Valmierā un Ventspilī.

ESF projektā “Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem” tiek nodarbināti ilgstošie bezdarbnieki, kuri bijuši bez darba vismaz 12 mēnešus, bezdarbnieki vecumā virs 55 gadiem, bezdarbnieki ar vienu vai vairākiem apgādājamiem, kā arī bezdarbnieki ar bēgļa vai alternatīvās personas statusu.

Pieteikties subsidēto darba vietu izveidei var komersanti (izņemot ārstniecības iestādes, kurās valsts vai pašvaldības daļa pamatkapitālā atsevišķi vai kopumā pārsniedz 50 procentu, kā arī izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana), lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, pašnodarbinātās personas, biedrības vai nodibinājumi (izņemot politiskās partijas).

Izveidojot subsidēto darba vietu NVA reģistrētam bezdarbniekam, darba devējs saņem dotāciju nodarbinātā bezdarbnieka un darba vadītāja atalgojumam, kā arī valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no bezdarbnieka darba algas dotācijas daļas.

Kā darba devējam pieteikties valsts līdzfinansēto darba vietu izveidei?
1. solis: jāizdrukā pieteikuma forma, kas atrodama NVA mājaslapas (www.nva.gov.lv) sadaļā “Darba devējiem”.
2. solis: jāaizpilda pieteikuma forma un jāpievieno prasītā informācija.
3. solis: līdz 27. jūnijam aizpildītais pieteikums jāiesniedz klātienē NVA filiālē, kuras administratīvajā teritorijā plānots veidot subsidēto darba vietu, vai jānosūta pa pastu pieteikums, ja tas ir apstiprināts ar drošu elektronisko parakstu.

Detalizētāka informācija par pasākumu, tā nosacījumiem un dotāciju apmēriem izlasāma NVA interneta vietnes sadaļā “Darba devējiem”.