FK “Jelgava” piedzīvo kārtējo zaudējumu

Uldis Veilands

2018. gada 28. maijs 10:02

77

“SinotTip” virslīgas desmitajā kārtā Jelgavā uzvaru ar 2:0 izcīnīja čempionāta līdervienība Rīgas Futbola skola (RFS), palielinot pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem ventspilniekiem līdz trīs punktiem. Ceturto “sauso” spēli sezonā aizvadīja rīdzinieku (bijušais jelgavnieku) vārtsargs Kaspars Ikstens, bet jelgavnieki astoņu komandu konkurencē ieņem sesto pozīciju.

Spēles pirmajās minūtēs neviena īpaši bīstama uzbrukuma nebija. Desmitajā minūtē FK “Jelgava” aizsargs Maksims Širjajevs ne īpaši sarežģītā situācijā nesapratās ar savas komandas vārtsargu Mārci Meleci. Bumba nokrita tieši priekšā RFS futbolistam Robertam Uldriķim, kuram atlika tikai iestumt bumbu tukšajos vārtos, lai atklātu spēles rezultātu Jelgavā.

Jelgavnieku labākā iespēja bija spēles divdesmitajā minūtē, kad Andris Krušatins veica izrāvienu. Lai atbrīvotos no diviem aizsargiem, mūsu futbolists centās strauji nobremzēt, tomēr soda laukumā spēlētājs pazaudēja bumbu. Pirmā puslaika vidū mājinieki pie pašas soda laukuma robežas pārkāpa noteikumus pret Maksimu Marusiču, dodot RFS iespēju bīstamam soda sitienam. Tomēr Beka Vačiberadze aizsita bumbu garām vārtiem.

Tuvojoties spēles pirmās daļas noslēgumam, RFS komanda brieda otrajam vārtu guvumam, bet rīdzinieku piespēle R.Uldriķim nebija pietiekami precīza, un dažu metru attālumā no vārtiem uzbrucējs bumbu neaizsniedza. “Jelgava” pirmo reizi spēlē K.Ikstenu patraucēja brīdī, kad bija nospēlētas jau 35 minūtes. Pēc Vladislava Kozlova sitiena no 15 metriem savu komandu pirmo reizi nācās glābt RFS vārtu vīram. Turpinājumā jelgavnieki izpildīja pāris stūra sitienu, bet otrajā stāvā situāciju kontrolēja Rīgas komandas futbolisti. Līdz pirmo 45 minūšu izskaņai rezultāts nemainījās, Valda Dambrauska komandai pārtraukumā ejot ar 1:0 pārsvaru.

Otrā puslaika astotajā minūtē R.Uldriķis pats varēja gūt savus otros vārtus, tomēr viņš izšķīrās par piespēli, kurai adresāts tā arī neatradās. Iesākoties mača pēdējai pusstundai, kārtējo reizi uzbrukuma smailē nonāca R.Uldriķis, tomēr viņa sitiens no soda laukuma bija pārāk neprecīzs. Bez saviem otrajiem vārtiem RFS komanda tomēr nepalika – pēc stūra sitiena bumbu ar galvu vārtos ievirzīja Maksims Marusičs, gūstot savus sezonas sestos vārtus un panākot rezultātu 2:0.

Spēlei tuvojoties izskaņai, abas komandas spēlēja samērā pragmatiski, iztiekot bez liekiem asumiem. Nepilnas desmit minūtes līdz mača noslēgumam bumba vēlreiz ielidoja jelgavnieku vārtos, bet tas notika aizmugures stāvoklī, rezultātam nemainoties. RFS spēli Jelgavā noslēdza ar divu vārtu pārsvaru.

Komandu sastāvi:

FK “Jelgava”: Mārcis Melecis, Mindaugs Grigarāvičs, Ivo Minkevičs, Sigits Olberķis, Maksims Širjajevs, Vjačeslavs Jemeļjaņenko, Alans Siņeļņikovs, Maksims Rafaļskis, Andris Krušatins, Vladislavs Kozlovs, Marks Kurtišs (Aleksandrs Ņekrasovs)
RFS: Kaspars Ikstens, Laša Šergelašvili, Aleksandrs Solovjovs (Ofosu Apia), Kaspars Dubra, Milans Savičs, Vladislavs Sorokins (Roberts Savaļnieks), Aleksandrs Fertovs, Gļebs Kļuškins, Beka Vačiberadze, Maksims Marusičs, Roberts Uldriķis (Dāvis Indrāns)