ZZ.lv ARHĪVS

Tērvetē notiks Baltijā lielākais meža izziņas pasākums

zz.lv

2018. gada 21. maijs 11:00

233
Tērvetē notiks Baltijā lielākais meža izziņas pasākums

Baltijā lielākajā meža izziņas pasākumā “Ar mežu sirdī”, kas sestdien, 26. maijā, notiks Tērvetē, piedalīsies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, informē Zemkopības ministrijas pārstāve Viktorija Straujupe.

Atzīmējot Meža dienu 90. gadskārtu, 25. un 26. maijā “Latvijas valsts mežu” Tērvetes dabas parka jaunākajā daļā “Kurbada zeme” norisināsies Baltijā lielākais meža izziņas pasākums “Ar mežu sirdī”. Zemkopības ministrija (ZM) īpaši aicina sabiedrību piedalīties Meža dienu pasākumā 25. maijā, kur notiks arī ZM konkursa Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2018” laureātu apbalvošana. Savukārt 26. maijā, kas būs Ģimenes diena, aicināti piedalīties visi, kam interesē aktuālais meža nozarē.

Divu dienu pasākumā visu vecumu bērni un pieaugušie varēs iepazīt vairāk nekā 80 meža izziņas pieturu – meža tapšanu no sēkliņas līdz gatavai koka mājai –, kā arī piedalīties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātēs kopā ar rūķiem, raganām un īstiem meža večiem. Klātesošie iepazīs ne tikai meža audzēšanas ciklu ar meža tehniku darbībā, bet arī mācību un karjeras iespējas meža nozarē.

Uz skatuves uzstāsies īpašie viesi. Dabas gudrībās dalīsies Māris Olte un Cūkmens, skanēs mūzika, kā arī notiks meža velšu loterija. Savukārt ZM Meža departaments sagatavojis spēli izziņas pieturai “Latvijas Meža politika”, kurā iepazīstinās ar likumdevēja būtību – spēju sadarboties ar visām interešu grupām, rodot līdzsvaru dažādu interešu paletē. Plašāka informācija par pasākumu pieejama “Latvijas valsts mežu” tīmekļvietnē.

Jau deviņdesmit gadu katru pavasari Latviju pārņem Meža dienas, kad tiek talkots, stādīti koki, labiekārtotas un radītas jaunas atpūtas vietas mežā, pie skolām, sabiedriskajām ēkām, namu pagalmos, kā arī apgūtas jaunas prasmes un zināšanas. Šogad Meža dienu moto skan: “Iepazīsties – mežs!”