ZZ.lv ARHĪVS

Tiesa samazina sodu lietā par Jelgavas slimnīcas vadītāja Ķipura izmaksātajām prēmijām

LETA

2018. gada 23. aprīlis 23:05

756
Tiesa samazina sodu lietā par Jelgavas slimnīcas vadītāja Ķipura izmaksātajām prēmijām

Rīgas apgabaltiesa daļēji atcēlusi Jelgavas tiesas 2015. gada spriedumu, kurā Jelgavas slimnīcas tā laika valdes loceklis Andris Ķipurs atzīts par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, kā arī samazinājusi viņam piespriesto sodu no piecām minimālajām mēnešalgām līdz četrām, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas apgabaltiesā.

Rīgas apgabaltiesa atzina Ķipuru par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, taču piešķīra viņam mazāku sodu, jo nebija ievērots saprātīgs lietas izskatīšanas termiņš.

Spriedumu varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā pēc 7. maija, kad noteikts pilnā sprieduma pieejamības datums.

Kā ziņots, 2015. gada 2. martā tiesa Ķipuru atzina par vainīgu viņam celtajā apsūdzībā un sodīja ar naudas sodu piecu minimālo mēnešalgu jeb 1800 eiro apmērā. Tiesa Ķipuram nepiemēroja papildsodu, kā arī atcēla noteikto drošības līdzekli: aizliegumu ieņemt slimnīcas valdes locekļa amatu.

Ķipurs pēdējā vārdā neatzina vainu un pauda, ka prēmijas izmaksājis savu darbinieku labā, lai viņiem atlīdzinātu par smagu darbu, uzskatīdams, ka viņu darbs nav bijis pietekami atlīdzināts. "Neesmu darījis neko tādu, kas kaitētu valsts pārvaldei, vēl jo vairāk – mantkārīgos un savtīgos nolūkos, kā man to cenšas inkriminēt," pauda Ķipurs. Iepriekš tiesā izskanēja informācija, ka, organizējot prēmiju izmaksas slimnīcas darbiniekiem, pats sev viņš prēmiju nebija piešķīris.

Ķipuram tika celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 318. panta 2. daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm un ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, aģentūru LETA iepriekš informēja Zemgales tiesu apgabala virsprokurors Dainis Mālmanis.

Likumā par šādu noziegumu paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Ķipurs sarunā ar aģentūru LETA iepriekš pauda viedokli, ka celtā apsūdzība ir pret viņu realizēta vajāšana.

Pēc Ķipura teiktā, process saistīts ar Valsts kontroles veikto atzinumu par 2011. un 2012. gadu. Prokuratūra uzdeva Jelgavas domei veikt auditu slimnīcā par 2010. gadu, kur tika atklāts, ka minētā gada beigās no uzņēmuma peļņas, kas nav valsts budžeta līdzekļi, visiem darbiniekiem, izņemot Ķipuru, tika izmaksāta prēmija algas apmērā.


Foto: no arhīva