ZZ.lv ARHĪVS

VARAM uzsāktais reemigrācijas atbalsta pilotprojekts pagaidām nepārliecina

VARAM uzsāktais reemigrācijas atbalsta pilotprojekts pagaidām nepārliecina

Ņemot vērā to, ka gandrīz visās Latvijas pašvaldībās ir novērojams būtisks iedzīvotāju skaita samazinājums, reemigrācijas veicināšanā būtiski ir ne tikai pasākumi valsts  (ministriju) līmenī, svarīga ir tieši pašvaldību loma. Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu latviešu reemigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo reemigrācijas koordinatoru tīklu.

Jāpiebilst, ka īstas skaidrības valstiskā līmenī nav par pašu reemigrācijas terminu. Pārsvarā tiek lietots priedēkļa “re” un vārda “emigrācija” apvienojums – reemigrācija, kas nozīmē izceļotāju atgriešanos agrākajā dzīvesvietā uz palikšanu. Savukārt atbalsta pilotprojekta kūrētāji VARAM lieto vārdu “remigrācija”.

Vismaz pagaidām īsti arī nekļūst skaidrs, kādā e-pasta adresē jāsazinās ar katru konkrēto koordinatoru. Piemēram, VARAM izsūtītajā informācijā un mājaslapā publicētajā ziņā norādīts, ka ar Zemgales koordinatoru  Edgaru Jāni Pauloviču jāsazinās, viņam rakstot uz Zemgales Plānošanas reģiona e-pastu, bet, ieejot arī VARAM informācijā iekļautajā saitē uz mājaslapu vietagimenei.lv, e-pasts norādīts pavisam cits.

Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos reemigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par darba un dzīves iespējām Latvijā. Būtiski, ka tā nav vienkārši aptauja par reemigrantu vajadzībām, koordinatoriem būs jāuztur regulārs kontakts ar potenciālajiem atbraucējiem, kā arī jāveido personiska pieeja, informē ministra padomniece Santa Vaļuma.

Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 29. marta “Zemgales Ziņās”