ZZ.lv ARHĪVS

HK “Zemgale/LLU” trešo reizi piekāpjas “Kurbadam” (FOTO)

Ruslans Antropovs

2018. gada 17. marts 14:47

379
HK “Zemgale/LLU” trešo reizi piekāpjas “Kurbadam” (FOTO)

“Optibet” hokeja līgas fināla izslēgšanas kārtas trešajā spēlē starp HK “Zemgale/LLU” un HK “Kurbads” jelgavnieki savās mājās piekāpās ar rezultātu 1:6 (0:3; 1:1; 0:2). “Kurbads” ieguva trīs vārtu pārsvaru pirmajā trešdaļā un spēja to vairot līdz spēles beigām, panākot sērijā rezultātu 0:3.

Lai arī “Zemgales/LLU” spēlētāji sāka spēli ar pārliecību, ka spēs pārņemt spēles vadību jau pirmajā trešdaļā, visas cerības sagruva jau otrajā trešdaļas minūtē. “Kurbada” spēlētājiem pirmajā minūtē izdevās iespiest jelgavniekus savā aizsardzības zonā, un jau otrajā minūtē vārtsarga Riharda Cimermaņa atsisto ripu vārtos ieraidīja Sandis Zolmanis – 0:1. Sestajā minūtē “Zemgale/LLU” ieguva iespēju spēlēt lielā vairākumā, bet tā netika realizēta. Rīdzinieku aizsargs Jēkabs Rēdlihs četrpadsmitajā minūtē atkārtoja vārtu guvumu scenāriju, ieraidot ripu, kuru atsita vārtsargs Rihards Cimermanis – 0:2. Astoņpadsmitajā minūtē Mārcis Zembergs guva trešos vārtus, īstenojot vērā ņemamu pārākumu “Kurbada” labā – 0:3.

Otrajā trešdaļā “Zemgales/LLU” spēlētāji uzsāka savu spiedienu, lai atgūtu atšķirību spēles rezultātā. Pirmajā spiedienu kārtā vārtus gūt neizdevās, savukārt rīdzinieku uzbrucējs Sandis Zolmanis sestajā minūtē ātrā pretuzbrukumā guva ceturtos vārtus – 0:4. Jelgavnieki turpināja savu spiedienu, un astotajā minūtē pēc Mārtiņa Mežuļa piespēles un Artjoma Ogorodņikova metiena uz vārtiem atlēkušo ripu vārtos ieraidīja Lauris Rancevs – 1:4. “Zemgales/LLU” spiediens nedaudz noplaka, spēle kļuva raustīta, līdz septiņpadsmitajā minūtē Olafs Aploks nopelnīja noraidījumu līdz spēles beigām, kas morāli iedragāja jelgavnieku centienus gūt vēl kādus vārtus.

Trešās trešdaļas četrpadsmitajā minūtē “Kurbads” nopelnīja divus noraidījumus, un jelgavnieku treneri pieņēma lēmumu nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, lai lauztu spēles ritējumu. Par nelaimi, pretinieka aizsardzības zonā tika zaudēta ripa, un “Kurbada” aizsargs Aleksandrs Galkins no savu vārtu zilās līnijas raidīja ripu pāri visam laukumam, un tā ielidoja tukšos vārtos – 1:5. Zaudētie vārti mazināja “Zemgales/LLU” spēlētāju entuziasmu, un septiņpadsmitajā minūtē tika izlaists ātrs pretuzbrukums, kuru izmantoja rīdzinieku uzbrucējs Toms Zeltiņš – 1:6. Atlikušajās četrās minūtēs jelgavnieki palielināja savu spiedienu un saasināja spēli pie “Kurbada” vārtiem, bet spītīgā ripa vārtos tā arī nenonāca.

Pēc trim fināla izslēgšanas kārtas spēlēm “Zemgale/LLU” atrodas iedzinēju lomā ar trim zaudējumiem sērijā, kur uzvaru gūst komanda ar četrām uzvarām. Protams, hokejisti ir neapmierināti ar savu sniegumu, bet plinti krūmos nemet, jo nekas nav zaudēts, kamēr pretinieks nav uzvarējis. Ceturtā fināla spēle tiks aizvadīta jau šodien Jelgavas Ledus hallē pulksten 17.10.


Foto: Ruslans Antropovs