ZZ.lv ARHĪVS

Amatu atstājušas sociālās aprūpes centra "Ziedkalne" vadītāja un vietniece

LETA

2018. gada 2. marts 14:30

1293
Amatu atstājušas sociālās aprūpes centra "Ziedkalne" vadītāja un vietniece

Vakar darbu pametušas valsts sociālās aprūpes centra (SAC) "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" vadītāja Aija Petuhova un viņas vietniece Inta Ozola, aģentūrai LETA apliecināja "Zemgales" direktors Ilgonis Leišavnieks.

Abas darbinieces pašas vēlējušās izbeigt darba attiecības, pamatojoties uz Darba likuma 100. panta 5. daļu, kas paredz, ka darbiniekam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, neievērojot noteikto uzteikuma termiņu – mēnesi –, ja viņam ir svarīgs iemesls. Par tādu var būt jebkāds iemesls, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības.

Leišavnieks gan nepiekrīt darbinieču pamatojumam, klāstot, ka pērn ierosinātajā disciplinārlietā secināts, ka abas darbinieces nevar turpināt darbu, ņemot vērā nodarījumus pret klientiem un iespējamās sekas. Arodbiedrība nepiekrita Petuhovas un Ozolas atlaišanai no darba, SAC vērsās tiesā, lai atbrīvotu viņas no amata ar tiesas lēmumu, taču abas darbinieces izvēlējās uzteikt darbu pašas.

Pašlaik, kamēr "Ziedkalnei" netiks atrasta jaunā vadība, filiāles darbu organizēs SAC "Zemgale" filiāles "Lielbērze" vadītājs Uldis Paukšens. "Situācija filiālē ir sarežģīta, bet "Lielbērzes" vadītājs ir pieredzējis speciālists," pauda Leišavnieks.

Pret Petuhovu sākta disciplinārlieta, kas saistīta ar nodarījumiem kādam klientam. Sīkāk notikušo Leišavnieks nekomentēja, jo tā esot ierobežotas pieejamības informācija, taču skaidroja, ka policijā ir ierosināta krimināllieta. Krimināllikuma nodaļa "Noziedzīgi nodarījumi pret tikumību un dzimumneaizskaramību" paredz sodus tostarp par izvarošanu, pavešanu netiklībā, seksuālu vardarbību.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka krimināllietā saistībā ar nodarījumu "Ziedkalne" klientiem, par ko sākta disciplinārlieta pret Petuhovu un Ozolu, viena persona ir atzīta par īpaši aizsargājamo cietušo un ir nopratināta. Lai arī aģentūras LETA rīcībā ir informācija, ka pratināšanas laikā uz cietušo no kāda SAC darbinieka izdarīts spiediens, policijā šo informāciju nekomentēja, uzsverot, ka pratināšana notika, ievērojot Kriminālprocesa likumā noteikto kārtību. Aizdomās turamo lietā vēl nav.

Petuhova nav vienīgā "Ziedkalnē", kuras rīcība un atbilstība amatam saistībā ar notikušo tika vērtēta.


Foto: no arhīva