ZZ.lv ARHĪVS

Pilsētā atsākas veselības veicināšanas aktivitātes

zz.lv

2018. gada 21. februāris 10:12

503
Pilsētā atsākas veselības veicināšanas aktivitātes

Februāra nogalē Jelgavā atsāksies bezmaksas veselības veicināšanas pasākumi – dejošana, nūjošana un skolēnu grupu nodarbības Veselības laboratorijā –, informē Sociālo lietu pārvaldes pārstāve Dace Diržine.

Visas aktivitātes notiek projektā “Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1. kārta”.

Jau 23. februārī deju studijā “Dejo visi” (Raiņa ielā 28, Jelgavā) atsāksies deju nodarbības tiem, kuriem pāri 54. Tiks piedāvāti divi dažādi nodarbību cikli, no kuriem interesenti varēs izvēlēties sev piemērotāko. Nodarbību cikls “Laikmetīgā deja” piemērota jebkura vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēkam. Nodarbības ietver vispusīgu iesildīšanos, daudzus stiepšanās vingrinājumus, attīsta visas muskuļu grupas, veicina kustību plastiku, grāciju un eleganci un ir viegli piemērojamas jebkuram cilvēkam. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze. Nodarbību ciklā ir ietvertas 13 nodarbības. Jebkuram interesentam būs iespēja apmeklēt visu nodarbību ciklu vai arī pievienoties grupai uz laiku.

Nodarbību ciklā “Balles un sociālās dejas” tiks ietvertas tās dejas, kuras var apgūt gan pārī, gan atsevišķi – lēnais valsis, rumba un bačata. Uz šīm deju nodarbībām interesenti var pieteikties gan uz visu kursu, gan uz atsevišķu deju apguvi. Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, un nodarbības ir piemērotas dažādu fiziskās sagatavošanas līmeņu cilvēkiem. Rezultātā dalībnieki būs gan apguvuši deju soļus, gan uzlabojuši savu fizisko veselību un pašapziņu. Ciklā ir ietvertas 12 nodarbības. Jebkuram interesentam būs iespējas pievienoties uz vienu nodarbību ciklu.

Nodarbības varēs apmeklēt tikai tie, kuri būs iepriekš pieteikušies, un priekšroka tiks dota senioriem, kuri projekta deju nodarbībās līdz šim nav piedalījušies. Jebkurš interesents vecumā virs 54 gadiem nodarbībām var pieteikties gan elektroniski (info@dejovisi.lv), gan telefoniski (25758333), kā arī dejovisi.lv feisbuka lapā un klātienē Raiņa ielā 28. Nodarbības notiks divas reizes nedēļā (otrdienās un piektdienās 18.30–19.30), un reģistrēties tām būs iespējams visu projekta laiku.

No 25. februāra kopīgas nodarbības trenera vadībā atsākas nūjošanas piekritējiem un iesācējiem. Ziemas sezonā nodarbības notiks svētdienās no pulksten 11 līdz 12.30 (no 1. internātpamatskolas–attīstības centra). Iestājoties siltākam laikam – no 1. maija – nūjošanas koptreniņi tiks organizēti arī trešdienās. Projektā dalībniekiem ir iespējams saņemt arī nūjas.

Savukārt Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā februāra nogalē plānots darbu sākt Veselības laboratorijai, kurā interesantā un bērniem saistošā veidā nodarbības par veselības veicināšanu tiks organizētas skolēnu grupām.


Ilustratīvs foto no arhīva