ZZ.lv ARHĪVS

Jelgavas Jaunā teātra bērni risinās detektīvu, kura atbildes ir tepat degungalā (FOTO)

zz.lv

2018. gada 19. februāris 11:37

968
Jelgavas Jaunā teātra bērni risinās detektīvu, kura atbildes ir tepat degungalā (FOTO)

Uz bērnu detektīvu “Degungalā” 24. februārī pulksten 18 kultūras namā “Rota” aicina Jelgavas Jaunā teātra bērnu studija.

Detektīva “Degungalā” pirmizrāde notika 27. janvārī, un izrādes dalībnieki atkal gatavi iepazīstināt ar neticamiem notikumiem kādā skolā, kur pēkšņi cits pēc cita notiek neizskaidrojami, prātam neaptverami skolas ikdienas pavērsieni. Vienīgie, kuri ir pietiekami drosmīgi, lai ķertos pie nozieguma izmeklēšanas, ir skolēni. Kā viņi ar to tiks galā un cik viegli, vai grūti būs atklāt skolā notikušos noziegumus, varēs uzzināt izrādē. Kā vēsta tās nosaukums, vainīgais vienmēr ir izmeklētāja degungalā, bet tas nemazina izmeklēšanas spriedzi un negaidītos pavērsienus.

““Degungalā” ir stāsts par to, cik plaša ir bērnu fantāzija, ne tikai atklājot, bet arī radot potenciālos pārpratumus, iekļūstot negaidītās situācijās un atrodot visneiedomājamākos iemeslus un likumsakarības, kāpēc kāds notikums kļūst detektīvsižeta vērts,” stāsta lugas autors un režisors Rihards Gāle.

Izrādē “Degungalā” darbība notiek skolā, kur dažādu klašu skolēni katrs no sava skatu punkta mēģina radīt un atrisināt “noziegumus”. Visi stāsti krustojas, radot neticamu jucekli un pārpratumu virkni, kas mazos detektīvus ieved gan komiskās, gan nopietnās situācijās, bet vienmēr un visur beigas ir laimīgas.

“Iestudējumā izmantoti video materiāli, kurus kopā ar bērnu studijas dalībniekiem filmējām skolā. Bērniem bija iespēja apgūt jaunu izrādes iestudēšanas elementu, kad dzīvajā darbībā uz skatuves ienāk arī video materiāli,” nelielu ieskatu izrādes tapšanas gaidā sniedz R.Gāle.

Detektīvsižets “Degungalā” skatītājiem piedāvās sižetisku spriedzi un noslēpumu, kas atklāsies tikai izrādes finālā.


Foto: Ralfs Cimermanis