Sociālās uzņēmējdarbības pasākumā testēs produktus, izmantojot redzes un kustību traucējumu simulatorus
Pasākumā “Sociālā uzņēmējdarbība. Sociāli atbildīgs uzņēmējs”, kas trešdien, 14. februārī, notiks Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jelgavas biznesa inkubatorā, būs iespējams uzzināt būtisko par sociālā uzņēmuma dibināšanu un izprast sociāli atbildīgas uzņēmējdarbības priekšnoteikumus. Pasākums ir bez maksas, uz to aicināti visi interesenti, iepriekš reģistrējoties ej.uz/socjelgava, informē LIAA Jelgavas biznesa inkubatora projektu vadītāja Renāte Bērante.
“Latvijā arvien vairāk redzam, ka uzņēmumiem ir svarīga savas darbības sociālā dimensija – kā uzņēmuma produkti, pakalpojumi un darbība kopumā sniedz ieguldījumu dažādu sabiedrības izaicinājumu risināšanā. Ir dažādi veidi un pieejas, kā to darīt – vieni uzņēmumi izvēlas sadarboties ar labdarības organizācijām, citi īsteno īpašu pasākumu programmas. Ikviena šāda aktivitāte, kas darīta jēgpilni un kvalitatīvi, ir apsveicama un Latvijā ļoti vajadzīga. Sociālie uzņēmumi visus savus mērķus un darbību novirzījuši šī sociālā labuma radīšanai – tā nav tikai atsevišķa programma vai aktivitāte vienu reizi gadā, bet gan uzņēmuma pastāvēšanas iemesls un viss ikdienas darbs, kas ir vērsts uz konkrētās sociālās problēmas risināšanu,” uzsver Madara Ūlande, Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas (SUA) vadītāja.
Sociālā uzņēmējdarbība vēl arvien ir stūrakmens diskusijām, taču ar nesen pieņemto Sociālā uzņēmuma likumu ir skaidrs, ka būt sociāli atbildīgam uzņēmējam nav tas pats, kas būt uzņēmumam ar sociālā uzņēmuma statusu. Tomēr uzņēmēji, kuri, radot produktus vai piedāvājot pakalpojumus, neaizmirst par sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, tiek novērtēti arvien vairāk, jo tādu Latvijā ir pavisam maz.
Pasākumā būs iespēja noskaidrot, kas ir sociālā uzņēmējdarbība un kādi ir galvenie priekšnoteikumi reģistrēt SIA kā sociālo uzņēmumu. SUA vadītāja Madara Ūlande atklās, ar ko atšķiras sociālais uzņēmums no sociāli atbildīga uzņēmuma, – sniegs skatījumu, ko var darīt uzņēmējs, kurš neatbilst sociālā uzņēmuma statusam, taču sava produkta izstrādē vai pakalpojuma nodrošināšanā vēlas padomāt par dažādām sabiedrības grupām. Savukārt apvienības “Apeirons” pārstāvji Juris Pabērzs un Jurģis Briedis uzsvērs vides pieejamības un universālā dizaina nozīmi uzņēmējdarbībā. Pasākuma noslēgumā notiks darbnīca, kurā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja ar redzes un kustību traucējumu simulatoriem testēt LIAA biznesa inkubatoru uzņēmēju radīto produktu iepakojumus, tā vēršot uzņēmēju uzmanību uz iepakojuma izstrādes nozīmi, lai tas būtu pieejams arī sociālās atstumtības riskam pakļautajai sabiedrības daļai.
LIAA biznesa inkubatori tiek finansēti ERAF projektā “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators”.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”