ZZ.lv ARHĪVS

“Zemgale/LLU” atzīst “Liepājas/Optibet” pārākumu (FOTO)

Ruslans Antropovs

2018. gada 5. februāris 11:11

285
“Zemgale/LLU” atzīst “Liepājas/Optibet” pārākumu (FOTO)

“Optibet” hokeja regulārā čempionāta pēdējā savstarpējā spēlē 3. februārī Liepājā HK “Zemgale/LLU” bija spiesta atzīt “Liepājas/Optibet” pārākumu ar rezultātu 3:7 (0:2; 1:1; 2:4).

Pirmo trešdaļu komandas uzsāka ar pozicionālo cīņu vienādā tempā un gaidot, kad pretinieks pieļaus kļūdu. Ripas kontrolē “Zemgale/LLU” pat bija nedaudz labāka, savukārt liepājniekiem izdevās vairāk mest uz vārtiem. Divpadsmitajā minūtē jelgavnieki nopelnīja noraidījumu, un “Liepājas/Optibet” uzbrucējam Mārim Miezim izdevās to ātri realizēt – 0:1. Vārtsargs Reinis Petkus paspēja reaģēt uz Mieža metienu, bet ripa, atlecot no kājsarga, ielidoja zem augšējā vārtu pārliktņa. Vieni zaudēti vārti vēl nebija pamats krist panikā, bet liepājniekiem mazāk nekā pēc vienas minūtes izdevās dubultot savu panākumu. “Liepājas/Optibet” aizsargs Normunds Vibāns raidīja ripu uz vārtiem, bet vārtu priekšā tā skāra spēlētāju un izmainīja savu lidojuma virzienu, ielidojot vārtu tīklā – 0:2.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” kāpa uz ledus ar mērķi mainīt spēles rezultātu, bet mērķis tika bremzēts ar vairākiem noraidījumiem un biežu spēlēšanu nevienlīdzīgos sastāvos. Kopā komandas trešdaļā nopelnīja septiņus noraidījumus. Trešdaļas vidū pēc Ričarda Bernharda un Kristapa Legzdiņa piespēlēm uzbrukumā devās Kristaps Millers un ieraidīja ripu zem augšējā vārtu pārliktņa – 1:2. Jelgavnieki, sajutuši, ka izvēlējušies pareizo taktiku, turpināja mēģinājumus izlīdzināt spēles rezultātu. Diemžēl pēc divām ar pusi minūtēm liepājniekiem izdevās palielināt rezultātu. Vārtsargs Reinis Petkus atraidīja “Liepāja/Optibet” spēlētāja raidīto ripu, bet tā pārlidoja viņam pāri un neaizsargātos vārtos to ieraidīja Māris Diļevka – 1:3.

“Zemgale/LLU” trešajā trešdaļā devās uzbrukumā ar visiem saviem spēkiem, jo rezultāts bija jāmaina sev par labu. Piektajā minūtē pēc Jurija Moiseičenko un Kristapa Millera piespēlēm ripu no vārtu priekšas vārtos ieraidīja Ričards Bernhards – 2:3. Šķita, ka jelgavnieki ar savu spiedienu spēs panākt uzstādīto mērķi, bet trešdaļas vidū uzdevumu pamatīgi apgrūtināja “Liepājas/Optibet” uzbrucēja Valtera Freija gūtie vārti, spēlētāju aizsegā ieraidot ripu virs vārtsarga kreisā pleca – 2:4. Pēc trim minūtēm jelgavnieki pavirši nospēlēja aizsardzībā, un ripu vārtos ieraidīja “Liepājas/Optibet” uzbrucējs Aleksandrs Novikovs – 2:5. Situācija kļuva jau katastrofāla, bet trīsdesmit septiņas sekundes vēlāk pēc Jurija Moiseičenko un Artūra Āboliņa piespēlēm atbildes ripu vārtos ieraidīja “Zemgales/LLU” uzbrucējs Olafs Aploks – 3:5. Aplokam šie bija 60. vārti, spēlējot komandas sastāvā. Nelielu cerības staru jelgavniekiem nodzēsa liepājnieku uzbrucēja Māra Mieža gūtie vārti jau pēc trīsdesmit septiņām sekundēm – 3:6. Spēle pārgāja atklātā hokejā, kurā veiksmīgāki izrādījās “Liepājas/Optibet” spēlētāji, jo astoņpadsmitajā minūtē Māris Diļevka guva septītos vārtus – 3:7. “Zemgales/LLU” spēlētāji mēģināja glābt situāciju, bet tam nebija lemts notikt.


Foto: Ruslans Antropovs