ZZ.lv ARHĪVS

Sīksta cīņa ar “Prizmu”; Petkum “sausā” spēle (FOTO)

Ruslans Antropovs

2017. gada 8. decembris 11:39

513
Sīksta cīņa ar “Prizmu”; Petkum “sausā” spēle (FOTO)

“Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē 6. decembrī Jelgavas Ledus hallē “Zemgale/LLU” aizvadīja sīkstu cīņu ar HK “Prizma” un panāca uzvaru ar rezultātu 3:0 (0:0; 1:0; 2:0). Neskatoties uz “Prizmas” vārtsarga Jāņa Auziņa teicamo spēli, jelgavnieku saliedētais kolektīvs spēja gūt otro “sauso” uzvaru sezonā.

“Zemgales/LLU” treneri veica vairākas izmaiņas, kuras uzreiz krita acīs. Rancevs, Aploks, Kurnigins tika izvirzīti kā pirmā virknējuma uzbrucēji. Ogorodņikovs, Feoktistovs, Ribčiks startēja kā otrais virknējums. Ceturtais virknējums bija pavisam neierasts. Sastāvā atgriezies aizsargs Matīss Gelažis, bet šoreiz viņš devās laukumā kā ceturtās maiņas labās puses uzbrucējs. Kreisajā pusē uzbrucēja pozīciju ieņēma Artūrs Āboliņš, kurš, strādājot JLSS komandu trenera amatā, īpaši bieži uz spēlēm netiek. Centrā tika nolikts, kā jau ierasts, 1. līgas uzbrucējs Jānis Ričards Kārkliņš.

Prognozējami “Zemgale/LLU” spēli uzsāka ļoti agresīvi un pārņēma spēles kontroli savās rokās. Pirmos divus metienus uz jelgavnieku vārtiem “Prizma” spēja veikt tikai trešdaļas septītajā minūtē. Neskatoties uz “Zemgales/LLU” pārsvaru, rīdzinieku vārtos lieliski savu pirmo spēli aizvadīja vārtsargs Jānis Auziņš, kurš neļāva atklāt spēles rezultātu pirmajā trešdaļā.

Spēles rezultātu “Zemgale/LLU” spēja atklāt tikai otrās trešdaļas četrpadsmitajā minūtē, kad vairākumā pēc Raivja Kurnigina piespēles ripu uz vārtiem raidīja aizsargs Rimants Zeilis, bet vārtu priekšā tās lidojumu izmainīja Olafs Aploks – 1:0. Otrajā trešdaļā jelgavniekiem piederēja ripas kontrole, bet ieraidīt to pretinieku vārtos neizdevās. Arī “Zemgales/LLU” vārtsargam Reinim Petkum nācās pamatīgi pasvīst savos vārtos, lai neļautu “Prizmai” izlīdzināt spēles rezultātu.

Minimālais “Zemgales/LLU” pārsvars neļāva spēlētājiem gulēt uz lauriem, un trešajā trešdaļā atsākās cīņa par ripas ieraidīšanu pretinieka vārtos. Otrajā trešdaļas minūtē pēc Artjoma Ogorodņikova piespēles ripu uz vārtiem raidīja aizsargs Mārtiņš Mežulis. Auziņš ripu atvairīja, bet pirmais pie tās bija uzbrucējs Ivans Ribčiks, kurš panāca rezultātu – 2:0. “Prizmas” pretuzbrukumi nelika nomierināties jelgavniekiem, un komanda pārgāja uz spēli trijos virknējumos. Vārtu birums nesekoja, bet sekoja koncentrācijas zudums ledus saimnieku rindās, un Valērijs Kuļibaba pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, lai puišus uzmundrinātu. Divas minūtes līdz spēles beigām Kristaps Legzdiņš un Ričards Bernhards izcīnīja ripu pie borta “Prizmas” aizsardzības zonā, piespēlējot to Kristapam Milleram. Millers raidīja to uz vārtiem, bet Auziņš atvairīja. Pie ripas pirmais nokļuva Millers un ar otro metienu ieraidīja to vārtos, panākot uzvaras rezultātu – 3:0.

“Zemgales/LLU” vārtsargs Reinis Petkus spēles laikā atvairīja 23 pretinieku metienus un veicināja sezonā otro jelgavnieku “sausā” aizvadīto spēli. Viņš tika atzīts par spēles labāko spēlētāju jelgavnieku sastāvā, bet “Prizmai” par tādu tika atzīts vārtsargs Jānis Auziņš.


Foto: Ruslans Antropovs