Abgunstes muižas telpas pielāgotas mākslinieku rezidences vajadzībām
Abgunstes muižā realizēts projekts par atvērto amatniecības darbnīcu izveidi, pielāgojot muižas telpas radošuma rezidencei, aģentūru LETA informēja biedrības "Radošuma meka" valdes locekle Ilze Bumbiere.
Īstenojot projektu, restaurēts Jelgavas novada Zaļenieku pagasta Abgunstes muižas pagraba ziemeļu spārns, izveidojot tajā galdnieka-restauratora, keramikas un tekstila apstrādes darbnīcas, koprades telpu, noliktavu, ekspozīcijas un keramikas cepļa telpu. Tāpat izveidota ūdens pievada un kanalizācijas sistēma, kā arī, restaurējot muižas pirmo stāva daļu, iekārtoti divi apartamenti un koplietošanas virtuve muižas rezidentiem.
Projekta mērķis ir sekmēt Abgunstes muižas kā valsts nozīmes kultūras mantojuma, kā arī Zemgales specifisko kultūras vērtību un amatniecības tradīciju saglabāšanu, attīstību un pieejamību sabiedrībai, izveidojot centru, kas īsteno mākslinieku rezidenču programmu un ir atvērts visa veida mākslas un kultūras jaunrades procesiem. Abgunstes muižas attīstības koncepcija paredz pasākumu īstenošanu vietējās teritorijas sakārtošanai, lai uzlabotu mākslas un amatniecības pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību.
"Ar atvērtajām amatniecības darbnīcām un mākslinieku rezidenci vēlamies ieinteresēt starptautiskus māksliniekus un reizē būt noderīgi vietējiem – Abgunstes muižā būs pirmais amatniecības centrs novadā, kas piedāvā arī uzturēšanās iespējas, tādējādi nodrošinot iespēju ilgstošākai radošajai darbībai, piemēram, plenēriem, simpozijiem un meistarklasēm. Abgunstes radošuma rezidences atvērtās amatnieku darbnīcas jau ir "iesildījuši" mākslinieki no Latvijas, ASV, Izraēlas, Turcijas, Krievijas, Lietuvas, Gruzijas," klāstīja biedrības projektu vadītāja Asnāte Avotniece.
Atjaunotās un mākslinieku rezidencei piemērotās telpas ir aprīkotas ar galdniecības aprīkojumu, keramikas cepli, elektrisko virpu, šujmašīnu, overloku, tvaika gludekli un citu māksliniekiem nepieciešamo aprīkojumu. Projekta kopējais publiskais finansējums ir 49 592 eiro – Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai piešķirtais līdzfinansējums 44 633 eiro un Jelgavas novada pašvaldības finansējums 4959 eiro.
Abgunstes muiža, kuras apbūve veikta 1780. gadā, ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Agrāk tā bijusi medību pils, vēlākos gados skola, pēc tam tur bija iekārtoti dzīvokļi un veikals. Biedrība "Radošuma meka" par Abgunstes muižas saimniekiem kļuva 2016. gada pavasarī.
Foto: Jelgavas novada pašvaldība
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”