Ugunsdrošības pārbaužu laikā daudzdzīvokļu mājās konstatēti vairāki pārkāpumi
Lai pārbaudītu ugunsdrošības prasību ievērošanu daudzdzīvokļu mājās, kā arī ņemot vērā traģisko ugunsgrēku Londonā un Latvijā notikušos ugunsgrēkus daudzstāvu dzīvojamās mājās, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) līdz 15. septembrim izlases kārtībā veica ugunsdrošības pārbaudes daudzdzīvokļu mājās visā valstī, informē VUGD pārstāve Inta Palkavniece.
Divu mēnešu laikā tika veiktas ugunsdrošības pārbaudes 991 daudzdzīvokļu mājā. Pārbaužu rezultāti liecina, ka raksturīgākie ugunsdrošības prasību pārkāpumi ir saistīti ar to, ka nav veiktas elektroinstalācijas pārbaudes, kā tas bija konstatēts 812 ēkās no visām pārbaudītajām mājām. Tāpat vairāk nekā puse pārbaudīto dzīvojamo māju iedzīvotāju nav iepazīstināti ar ēkas ugunsdrošības instrukciju. Vismaz trešdaļai pārbaudīto ēku nav izstrādāta dzīvojamās mājas ugunsdrošības instrukcija vai ir nepieciešama tās pārstrāde. Savukārt ēkās, kurās ierīkota automātiskā dūmu un karstuma kontroles sistēma vai iekšējā ugunsdzēsības ūdensvada krāni, lielākoties minētās ugunsdrošībai nozīmīgās inženiertehniskās sistēmas nav darba kārtībā.
230 pārbaudītajās ēkās tika konstatēta materiālu un priekšmetu uzglabāšana tiem neparedzētās vietās – kāpņu telpās, gaiteņos, tehniskajās telpās –, kā arī evakuācijas ceļu neatbilstība ugunsdrošības prasībām – aizdarītas durvis evakuācijas ceļos, pieļauta materiālu un priekšmetu glabāšana un tamlīdzīgi. Dažādu priekšmetu un materiālu uzglabāšana evakuācijas ceļos iespējamā ugunsgrēka gadījumā var traucēt cilvēku evakuācijai, kā arī samazina evakuācijas ceļa platumu.
VUGD ik gadu veic dzīvojamo māju ugunsdrošības pārbaudes, bet šogad līdztekus plānotajām ugunsdrošības pārbaudēm, kā arī ņemot vērā notikušos ugunsgrēkus tieši daudzstāvu dzīvojamās ēkās, izlases kārtībā Rīgā tika pārbaudītas divpadsmitstāvu un augstākas dzīvojamās mājas, pārējās republikas pilsētās – sešu un vairāk stāvu ēkas, bet novados ugunsdrošības pārbaudes tika veiktas triju un vairāk stāvu ēkās.
Pārbaudīto daudzdzīvokļu māju pārvaldniekiem vai īpašniekiem ir uzdots novērst konstatētos ugunsdrošības prasību pārkāpumus noteiktā termiņā, kā arī tie ir informēti par atbildību, ja šie pārkāpumi netiek novērsti noteiktajā laikā.
VUGD atgādina, ka daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir pienākums rūpēties ne tikai par sava īpašuma ugunsdrošību, bet arī par ugunsdrošības prasību ievērošanu dzīvojamās mājas koplietošanas telpās. Ugunsdrošības pārbaužu mērķis dzīvojamās mājās ir veicināt ugunsdrošības prasību ievērošanu, kā arī dzīvokļu īpašnieku līdzatbildību par ugunsdrošības prasību ievērošanu koplietošanas telpās.
Foto: no arhīva
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”