RYOBI lapu pūtējs, lielisks palīgs rudens darbos
Ja kādreiz uznāk vēlme pasūdzēties par sava darba bezjēdzīgumu, atliek paskatīties uz cilvēkiem, kas ik rītu vai vakaru rudenī grābj lapas. Cik sagrābj, tik pēc lielas vēja pūsmas atkal vietā… Bet, lai dzīvo tehnoloģiju attīstība! Pateicoties tai, rudens vairs nešķiet tik mokošs, jo ar lapu pūtēju atbrīvot ietves, ceļus, pagalmus un pat parku teritorijas ir tīrais nieks. Vismaz, ja salīdzinām ar agrāko grābekļa un slotas metodi.
Kādēļ vākt lapas nevis atstāt rudens lapkriti pašplūsmā?
Kāds teiks, varētu jau arī sagaidīt, līdz no kokiem nokritusi pati pēdējā lapa un tad ķerties klāt lapu vākšanai. Bet nevar vis! Pirmkārt, rudens lapas emocionāli vieglāk savākt, ja tās vāc katru dienu pa drusciņai. Bet, otrkārt, normatīvie akti valstī uzliek par pienākumu teritorijas saimniekam (īpašniekam!) rūpēties par tās tīrību. Pretējā gadījumā Pašvaldības policija var uzlikt administratīvo sodu. Soda apmērs katrā pašvaldībā ir svārstīgs lielums (jo par teritorijas kopšanu un uzturēšanu lemj konkrētās pašvaldības dome). Vidēji sods par teritorijas kārtības pārkāpšanu svārstās no 350 eiro fiziskām personām, līdz 1400 eiro juridiskām. Taisnības labad gan jāsaka, ka teritorijas nesakopšana tiek vērtēta administratīvā kārtībā. Ja tā būs pirmā reize, kad Pašvaldības policija konstatēs, ka pie mājas ir nesakopta teritorija, visticamāk tiksi sveikā cauri ar brīdinājumu. Pēc tam gan visticamāk būs jāver maciņš vaļā, lai norēķinātos par savlaicīgi nesakopto teritoriju.
Cik bieži lapas jāgrābj vai jāsavāc ar lapu pūtēju? To vismaz pagaidām likumu lēmēji lielākoties nav definējuši. Vistipiskākā teritorijas sakopšanas definīcija normatīvo aktu atreferējumā nozīmē - tīrības uzturēšanu, nepieļaujot atkritumu, t.sk., būvgružu, zaru un lapu uzkrāšanos.
Grābt vai pūst ar RYOBI lapu pūtēju?
Lai savāktu rudens lapas ar grābekli vidējas piemājas teritorijā, jārēķinās ar laiku no vienai līdz divām stundām. Kamēr tādas pašas teritorijas izmēra zālienā sapūst rudens lapas vienā lielā kaudzē ar lapu pūtēju iespējams 15 līdz 20 minūtēs. Lielisks veids, kā ieekonomēt ne tikai laiku, bet arī enerģiju.
Ja izšķiries par labu lapu pūtēja iegādei, svarīgi ņemt vērā trīs nozīmīgus faktorus. Trokšņa līmenis. Lapu pūtēji ir diezgan skaļi, tādēļ pirms to izmantošanas vajadzētu pārliecināties, vai apkaimē, kurā tu dzīvo, ir atļauts izmantot ierīces, kuras rada lielu troksni. Ir trīs dažādi lapu pūtēji – benzīna, akumulatora un elektriskie. Benzīna lapu pūtējs būs spēcīgāks, darbosies ilgāk, jo to nebūs nepieciešams uzlādēt, bet arī trokšņa līmenis būs nedaudz lielāks nekā pārējiem.
Otrs faktors, kuru ņemt vērā, izvēloties lapu pūtēju, ir svars. Pirms iegādes izsver, kurš būs tas cilvēks, kurš visbiežāk lietos lapu pūtēju. Vai šis cilvēks var noturēt 4 līdz 7 kg smagu ierīci? Vai ērtāka būs mugursomas tipa ierīce vai arī ērtāks lapu pūtējs uz riteņiem?
Trešais faktos – cena. Pašsaprotami, ka labāko ierīci gribam iegādāties par iespējami izdevīgāko cenu. Vidēji lapu pūtēju cenas svārstās no 35 eiro (lētākais elektroniskais modelis), 65 eiro (lētākais degvielas modelis), 150 eiro (lētākais mugursomas tipa degvielas lapu pūtējs) un 290 eiro (lētākais modelis uz riteņiem). Ja vēlies ieekonomēt, labs laiks lapu pūtēju iegādei ir brīdis, kad interneta veikalā www.inserv.lv notiek cenu atlaides. Ieskaties, RYOBI lapu pūtējiem pašlaik ir izdevīgas cenu atlaides!
Kādēļ izlemt par labu tieši RYOBI lapu pūtējam?
Uzņēmums Ryobi Limited tika dibināts 1943. gadā, Japānā, kā augstas kvalitātes lējumu ražotājs valsts rūpniecības nozarei. Neilgā laikā uzņēmums ir paplašinājis savu darbību, sākot instrumentu, iespiedmašīnu, kā arī sporta inventāra izstrādi un ražošanu. Šobrīd Ryobi Limited ir liels, mūsdienīgs un starptautisks uzņēmums. Kompānijai ir 15 meitas uzņēmumi un, sadarbojoties ar tirgotājiem no vairāk nekā 60 valstīm, Ryobi Limited produkcija tiek pārdota 140 valstīs. Daudzveidīgas produkcijas ražošana nodrošina uzņēmuma finansiālo stabilitāti vienmēr mainīgajos pasaules tirdzniecības ekonomikas procesos.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”