Zemgales NVO forums “Darītāju notikums” liek pamatus sadarbībai
Biedrības Zemgales NVO Centrs valdes priekšsēdētājs Uldis Dūmiņš pēc NVO foruma Zemgalē atzīst: “Ir sajūta, ka dalībniekos ielikts neliels, bet patiesi stabils zināšanu, sadarbības un kopīga mērķa izpratnes ķieģelītis, kas varēs noturēt māju un, ja vajadzēs, arī tiltu, noderīgu plašākai sabiedrībai dažādās situācijās.” Tādējādi tika īstenots foruma mērķis – stiprināt Zemgales nevalstiskās organizācijas, sniedzot tām iespēju izglītoties un veicot kopīgas aktivitātes attīstīt sadarbību Zemgalē.
Pirmajā dienā dalībnieki analizēja savu darbu dažādu Zemgales un citu reģionu kopienu attīstībā, izzinot labos prakses piemērus, kas aktuāli 2017. gadā, un izstrādāja sadarbības kalendāru 2018. gadam, kas būs pieejams elektroniski interneta vietnē www.zemgalei.lv un sniegs iespēju uzzināt reģionā notiekošos pasākumus un piedalīties tajos plašākai sabiedrībai. Diskusijās foruma dalībnieki secināja, ka būtiski ir attīstīt pašvaldību darbinieku izpratni par to, ka NVO ir nozīmīgs partneris vietējām kopienām, un to, ka pilsoniskās sabiedrības aspekti un darbības veids jāskaidro skolas vecuma bērniem jau skolās. Pirmās dienas pievakarē Inese Lapsiņa no biedrības “Skalbes” izglītoja dalībniekus par tēmu, kā uztvert kritiku un kā pateikt “nē”, savukārt kopā ar Robertu Šilingu, baltu tradīciju zinātāju, piedalījās Zemgaļu spēcināšanās rituālā ar uguni.
Otrajā dienā kopā ar biedrības “Zinis” valdes priekšsēdētāju Vitu Brakovsku dalībnieki apguva stratēģijas un taktikas darba efektīvākai veikšanai, savukārt sadarbībā ar Mārtiņu Gineiti, projekta “Cilvēkfaktors” idejas autoru, analizēja aspektus, kas saistīti ar cilvēku nozīmi dažādos procesos, savukārt ar Raimondu Plataci, sabiedrisko attiecību uzņēmuma “Abnormal” radošo direktoru izprata organizācijas tēla veidošanas nianses sociālo mediju laikmetā.
Foruma laikā Latvijas Pilsoniskās alianses dibinātājas un pilsoniskās sabiedrības jautājumu zinātājas Rasmas Pīpiķes vadībā dalībnieki plānoja stratēģiskos uzdevumus Zemgales reģiona NVO attīstībai, izstrādāja aktivitātes sadarbības uzlabošanai reģionā un plānoja līdzdalības aktivitātes Zemgales reģiona pārstāvniecībai.
Forums noslēdzās ar Aigara Graubas aizraujošo stāstījumu par filmas “Nameja gredzens” vēstījumu un uzņemšanas niansēm. Foruma dalībnieki vēlējās noskaidrot, kas ir galvenā ziņa, kas mums visiem jāpatur prātā, un Aigars Grauba neslēpa: “Nav būtiski, ar ko tu nodarbojies ikdienā, būtiski ir, lai tu būtu gatavs, ja rodas nepieciešamība, apvienoties ar citiem, lai saglabātu Latviju.”
Teksts un foto: Zemgales NVO centrs
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”