ZZ.lv ARHĪVS

Akadēmiķe Baiba Rivža turpinās vadīt LLMZA (FOTO)

Gaitis Grūtups

2017. gada 3. jūnijs 09:39

4390
Akadēmiķe Baiba Rivža turpinās vadīt LLMZA (FOTO)

Sirsnīgā atmosfērā LLU Lielajā aulā noritēja Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijas kopsapulce, kas bija veltīta tās 25. gadadienai. Lielā vienprātībā 89 sapulcējušies LLMZA īstenie locekļi ievēlēja desmit jaunus locekļus. Pilnīgi vienbalsīgi ar 88 “par” (viens biļetens tika atzīts par nederīgu) kopsapulce atkārtoti par LLMZA prezidenti ievēlēja līdzšinējo vadītāju Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi LLU profesori Baibu Rivžu.

Kopsapulcē tika sveikta arī jaunā zinātniece Asnate Ķirse, kas profesores Dainas Kārkliņas vadībā izstrādājusi promocijas darbu “Progresīvu apstrādes paņēmienu ietekme uz pākšaugu pastēšu kvalitāti,” kā arī zinātņu maģistre Ieva Siksnāre, kas pētījusi lauku notecē esošo slāpekli un fosforu, un zinātņu maģistre Madara Maslova, kas pētījusi lauku bibliotēkas kā tīklošanas fenomenu kopienās. Viņu visu triju darbs ir novērtēts ar akciju sabiedrības “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” balvu 1000 eiro apmērā.

Ar lasījumu “Bioekonomikas attīstības iespējas Latvijā” sapulcē uzstājās LLMZA viceprezidente un LLU rektore Irina Pilvere. Viņa minēja, ka varbūt LLMZA būtu jāpārsauc par Bioekonomikas zinātņu akadēmiju.

Jubilejas sapulcē LLMZA bija ieradušies sveikt sadarbības partneri Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidenti Andrejs Krasņikovs un ārlietu sekretārs Tālavs Jundzis. Pēdējais minēja, ka nākamgad plānotajā Vispasaules Latviešu zinātnieku kongresā Jelgavas pilī strādās Bioekomikas nozares sekcija.

Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmija ir 1992. gadā dibināta zinātnieku apvienība (biedrība), kurā brīvprātīgi sabiedriskā kārtā ir apvienojušies 145 lauksaimniecības, veterinārmedicīnas, pārtikas, inženierzinātņu, meža un koksnes pārstrādes nozares zinātnieki.

LLMZA galvenais uzdevums ir noteikt prioritāros pētniecības virzienus un virzīt tās zinātnieku darbību fundamentālās un pielietojamās zinātnes attīstībā, koordinēt zinātnisko darbību saistībā ar nozares faktiskā stāvokļa analīzi, perspektīvās attīstības prognozēšanu, lauksaimniecības, veterinārmedicīnas, pārtikas, inženierzinātņu un meža svarīgāko zinātniski tehnisko un tautsaimniecības problēmu risināšanu, zinātnes sasniegumu popularizēšanu, kā arī pārstāvēt lauksaimniecības un meža zinātņu intereses valdībā, ārzemēs, integrēt augstskolu un nozaru zinātniskās pētniecības iestāžu darbību jauno speciālistu un zinātnes darbinieku sagatavošanā.


Foto: LLU