ZZ.lv ARHĪVS

Pilsētas bibliotēka atzīmē Elzas Radziņas simtgadi

zz.lv

2017. gada 7. februāris 09:52

242
Pilsētas bibliotēka atzīmē Elzas Radziņas simtgadi

Slavenajai jelgavniecei, par skatuves karalieni dēvētajai aktrisei Elzai Radziņai 10. februārī apritētu simt gadu jubileja, tādēļ Jelgavas pilsētas bibliotēkā aktrises piemiņai nozaru literatūras abonementā izveidota izstāde, bet bibliotēkas mājas lapas banerī piedāvāta saite uz bibliotēkas e-kataloga informāciju par E. Radziņu, stāsta bibliotēkas pārstāve Zane Osīte.

E-katalogā iespējams atrast un pasūtīt grāmatas par E.Radziņu, pasūtīt un noskatīties Latvijas kino filmas ar E.Radziņu kādā no lomām, kā arī izlasīt Jelgavas avīzēs publicētās ziņas par aktrisi.

E.Radziņa 1936. gadā beigusi Jelgavas Hercoga Pētera ģimnāziju. Zīmīgi, ka viņa strādājusi Jelgavas pilsētas bibliotēkā (1936–1941) un vienmēr savu bibliotēku atcerējusies, uzturējusi ciešus kontaktus, labprāt piedaloties bibliotēkas organizētajos pasākumos. Jelgavas pilsētas bibliotēkas albumu fotogrāfijas digitalizētas, līdz ar to bibliotēkas e-kataloga tiešsaistē skatāmas E.Radziņas fotogrāfijas no pasākumiem Jelgavā. Aktrise Jelgavas pilsētas bibliotēkā 1997. gadā atzīmēja savu 80 gadu jubileju, tāpat arī 1986. gadā kopā ar teātra zinātnieci Liliju Dzeni piedalījusies literārajā vakarā par godu rakstnieces Annas Brigaderes 125 gadu jubilejai.

Vēl bibliotekāra vērtība ir E.Radziņas autogrāfi, kas atrodami L.Dzenes grāmatās «Elza Radziņa» (1973) un «Draiskā peonija» (1997). E.Radziņa atstājusi ierakstu arī Jelgavas pilsētas bibliotēkas viesu grāmatā, pateikdamās par sirsnīgo uzņemšanu.


Foto: kino-teatr.ru