Mūspuses horeogrāfu dejas izvirzītas jaunrades konkursa finālam (papildināts)
Uz XX Jaunrades deju konkursa finālu nolemts virzīt četru mūspuses horeogrāfu – Guntas Skujas, Sandras Kauranenas, Baibas Ķesteres un Gunas Trukšānes – dejas, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
Konkursā horeogrāfi piedāvā jaunas dejas divās kategorijās – latviešu tautas deju un rotaļdeju apdares un latviešu skatuviskās dejas, kuras veidotas, izmantojot folkloras horeogrāfisko un muzikālo materiālu vai tā elementus. Dejas izpilda horeogrāfu izvēlēti kolektīvi.
Žūrija atzinīgi novērtējusi Tautas deju ansambļa (TDA) «Kalve» vadītājas G.Skujas deju «Gričeniks» («Griķītis»), divas TDA «Diždancis» repetitores Sandras Kauranenas horeogrāfijas – «Trejdeviņus ziedus plūcu» un «Dod, Māriņ, bērniņam» –, TDA «Lielupe» deju pedagoģes B.Ķesteres «Dižas ceļa dalītājas», kā arī bērnu un jauniešu deju kolektīva «Vēja zirdziņš» repetitores Gunas Trukšānes trīs dejas – «Svētki gāja», «Aug magonīte» un «Vircavas anglēze».
Jaunrades konkursa pirmajā kārtā Slampes Kultūras pilī piedalījās 27 horeogrāfi (tostarp G.Skuja, S.Kauranena un B.Ķestere) ar 55 dejām, ko izpildīja 34 deju kolektīvi. Žūrija uz deju konkursa finālu izvirzīja 23 horeogrāfijas. Savukārt konkursa pirmajā kārtā Viesītes Kultūras pilī piedalījās 11 deju autori (viņu vidū arī G.Trukšāne) ar 23 dejām, tās izpildīja 14 deju kolektīvi. Žūrija tālāk virzīja 12 horeogrāfijas. Kopumā no pirmās kārtas Slampē, Viesītē un Ogrē finālam virzītas 45 dejas.
Konkursa pirmo kārtu vērtēja Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja horeogrāfe Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas profesore Rita Spalva, Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja horeogrāfe Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte, teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks un Dziesmu un deju svētku virsvadītājs horeogrāfs Tautas deju ansambļa «Teiksma» mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis.
«Jaunrades deju konkursi ir labs atskaites punkts, lai iezīmētu situāciju skatuves deju attīstībā, konstatētu deju veidošanas paņēmienus un izteiksmes līdzekļus. Cik daudz pagātnes mantojuma tiks saglabāts, cik pārveidots un attīstīts tālāk – tas būs atkarīgs no horeogrāfu radošā talanta un izpratnes. Ko no tā atzīsim par paturamu un kopjamu, ko par svešu un atmetamu? Radoši konkursi ir tie notikumi, kas vienmēr ir nonākuši vārdu krustugunīs. Nekad nav trūcis diskusiju, strīdu un kašķēšanos kuluāros,» par konkursu stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra dejas mākslas eksperte Maruta Alpa. «Nozarē ir nostabilizējušies pieredzes bagāti deju horeogrāfi, un ir ienākuši jauni spēki, kas vēlas strādāt radoši. Jautājums – vai viņus kritizēt un pelt vai diskutēt un dalīties pieredzē,» tā M.Alpa.
Konkursa fināls
notiks 28. janvārī Valmieras Kultūras centrā.
XX Jaunrades deju konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Ogres novada domi, Tukuma novada domi, Jēkabpils novada domi un Valmieras pašvaldības iestādi «Valmieras Kultūras centrs». Konkursu atbalsta «Swedbank» un SIA «Circle K Latvia».
Foto: Roberts Ķesteris
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”