LKF pieprasa uzsākt suņu reģistrēšanas informatīvo kampaņu un pārtraukt likumprojekta virzību
Latvijas kinoloģiskā federācija (LKF) pieprasa Zemkopības ministrijai (ZM) uzsākt informatīvo kampaņu par suņu reģistrēšanu un pārtraukt nekvalitatīvā likumprojekta «Grozījumi veterinārmedicīnas likumā» virzību.
LKF veido 36 suņu audzētāju organizācijas, kurās apvienoti šīs valsts nodokļu maksātāji un atbildīgi suņu turētāji. LKF pieprasa ZM pārtraukt likuprojekta virzību, tā vietā visus spēkus veltot suņu īpašnieku informēšanas kampaņai, lai veicinātu suņu apzīmēšanu un reģistrāciju valstī. ZM ir jāveicina atbildīga suņu turēšana, labturības uzraudzība un kontrole, nevis jāvairo maksātnespējīgo suņu īpašnieku skaits. Pašreiz suņu īpašnieki tikai ar grūtībām var atrast informāciju par to, kāda ir suņu reģistrācijas kārtība Latvijā. Trūkst informācijas, īpaši skaidrojošas informācijas medijos.
LKF uzskata, ka grozījumi ir izstrādāti pavirši, grozījumu sniegtais sabiedriskais labums nav pierādīts ar anotāciju un pamatotiem ekonomiskajiem aprēķiniem, tas neatrisinās suņu īpašnieku finansiālās problēmas. Iebildumus pret grozījumiem ir izteikušas visas ministrijas, KNAB un Konkurences padome, kura ir norādījusi uz likumprojekta nepārprotami prettiesisko un konkurences tirgu kropļojošo dabu .
ZM nespēj sniegt pamatotus argumentus pret atzinumos izteiktajiem iebildumiem, tādēļ šāda likumprojekta virzība nav pieļaujama demokrātiskā valstī. Ministru kabinetam vajadzētu atturēties nodot skatīšanai Saeimā tādu dokumentu, kurš jau projekta stadijā ir nekvalitatīvs.
Ja ZM pieliktu tik daudz pūļu suņu īpašnieku informēšanā, cik šobrīd iestādes vadība velta sabiedrībai nederīga likumrojekta grozījumu virzīšanā, mikročipēto suņu skaits augtu vēl straujāk nekā šobrīd.
ZM ar savu darbību šobrīd rada haosu piecus gadus eksistējušajā suņu reģistrācijas kārtībā, un informācijas trūkums par to, kā un kur var reģistrēt suni, ir galvenais iemesls, kādēļ atbildīgie suņu īpašnieki vilcinās ar savu mīluļu iekļaušanu ZM Lauksaimniecības datu centra reģistrā. Savukārt pārtikas un veterināros inspektorus varētu nevis iesaistīt apzīmēšanas un reģistrācijas procesā, bet gan aktivizēt viņus veikt skaidrošanas darbu veterinārās uzraudzības objektos tiem suņu īpašniekiem, kuri savus suņus nebūs reģistrējuši līdz 2016. gada 31. decembrim.
Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece
Foto: Raitis Puriņš
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”