ZZ.lv ARHĪVS

Liepiņš zaudē deputāta mandātu

LETA

2016. gada 1. augusts 16:48

1194
Liepiņš zaudē deputāta mandātu

Stājies spēkā notiesājošs spriedums 12. Saeimas deputātam un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcijas vadītājam Dainim Liepiņam krimināllietā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā. Liepiņš līdz ar šodienu zaudē deputāta mandātu, un Saeimai atsevišķi par šo jautājumu nav jālemj.

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments šodien atstāja negrozītu Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru Liepiņš atzīts par vainīgu nepatiesu ziņu sniegšanā amatpersonas deklarācijā un sodīts ar naudas sodu trīs minimālo mēnešalgu apmērā, tas ir, 1080 eiro.

AT lēmums nav pārsūdzams, aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja.

Līdz šim Liepiņam bija liegts piedalīties Saeimas sēdēs, un viņš saņēma 50 procentu no mēnešalgas. Deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums, – teikts parlamenta Kārtības rullī.

Liepiņš ir saņēmis arī apstiprinājumu no Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT), ka viņa sūdzība par cilvēktiesību pārkāpumiem ir pieņemta izskatīšanai un tiks izskatīta iespējami īsākā termiņā. ECT viņš ir vērsies kā pēdējā un augstākajā instancē, aizstāvot savas tiesības uz taisnīgu un saprātīgā termiņā izskatītu lietu, kā arī tiesības pilnvērtīgi piedalīties Saeimas un komisiju darbā, īstenojot vēlētāju doto mandātu.

Deputāta lietas izskatīšana dažādās tiesu instancēs ilgst jau kopš 2013. gada, kad pret viņu tika celta apsūdzība par kļūdaini aizpildītām amatpersonas deklarācijām, kuras tikušas izlabotas.

Liepiņš uzskata, ka šis nav samērīgs sods un par šo «aizmāršību» viņam varēja piemērot administratīvu sodu. Viņš kā piemēru minēja situāciju ar bijušo veselības ministru Gunti Belēviču, kuram bija administratīvie pārkāpumi saistībā ar nepilnībām deklarācijas aizpildīšanā.

Politiķis uzskata, ka šāds tiesas lēmums ir «klajš cinisms», turklāt Latvijā «ir angažēta prokuratūra un tiesu sistēma». Viņš arī izteicās, ka šis esot «politiski angažēts tiesas lēmums».

Šo sodu Liepiņš nevar pārsūdzēt, tāpat viņš nevar vērsties arī Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT), kaut arī iepriekš vērsies ECT saistībā ar liegumu piedalīties Saeimas sēdēs.

Liepiņš neplāno izstāties no partijas «Reģionu alianse» un pārtraukt darbību Latvijas Reģionu apvienībā (LRA). Viņš gan piebilda – ja kolēģi uzskatīs, ka viņš traucē LRA, tad šis viedoklis tiks ņemts vērā.

Taujāts par turpmāko nodarbošanos, Liepiņš norādīja, ka nav bezdarbnieks un iztiku sev vienmēr ir nodrošinājis, tāpat viņš ir partijas biedrs un darbojas arī valdē.

Deputāts, kurš notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums, teikts parlamenta Kārtības rullī.


Foto: no arhīva