ZZ.lv ARHĪVS

Lietuvas pedagogi ar savu algu negrib palikt pēdējā vietā ES (FOTO)

Gaitis Grūtups

2016. gada 25. februāris 18:57

1540
Lietuvas pedagogi ar savu algu negrib palikt pēdējā vietā ES (FOTO)

Ar prasību beidzot sākt risināt jautājumu par skolotāju algu palielināšanu šonedēļ Lietuvā sākās skolotāju streiks, kurā piedalījās 233 izglītības iestādes, kas gan ir mazākā daļa no Lietuvas skolu skaita. Toties tuvākajos kaimiņos Jonišķos streiku atbalsta trīs pilsētas un 12 rajona skolas.

Pēc trīs dienu pārtraukuma skolās atsākušās mācības, taču pedagogi ir gatavi jaunām protesta akcijām, ja premjerministrs Aļģirds Butkevičs nebūs vienojies ar Izglītības un zinātnes ministriju par algas celšanas modeli. 

Pirmais gulošais policists, no Jelgavas pa Livonijas ielu iebraucot Jonišķos, iezīmē vietu, kur atrodas Saules pamatskola. Tajā mācās 649 skolēni un strādā 58 skolotāji. Starpbrīdī ejot pa skolas gaiteņiem, bērni pedagogus sveicina: «Laba diena!», kas skan gandrīz tāpat kā latviski. Skolotāja un reizē Jonišķu rajona Izglītības darbinieku arodbiedrības vadītāja Daļa Žilevičiene skaidro, ka pirmdien, otrdien un trešdien mācības nenotika. Tomēr galu galā Jonišķu skolotāji nolēmuši atsākt vadīt stundas. Citviet vēl streiks turpinās. Premjerministrs A.Butkevičs ir sācis sarunas ar Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvjiem, un līdz pirmdienai varētu būt panākts risinājums algu celšanai, stāsta D.Žilevičiene.


Visu rakstu lasiet piektdienas, 26. februāra, «Zemgales Ziņās»

Foto: Raitis Puriņš