ZZ.lv ARHĪVS

«Katru pasākumu centīsimies padarīt īpašu, jo 2016. gads ir Jelgavas Mūzikas vidusskolas 95. jubilejas gads,» uzsver Ināra Puķīte

Uldis Veilands

2016. gada 18. februāris 10:57

410
«Katru pasākumu centīsimies padarīt īpašu, jo 2016. gads ir Jelgavas Mūzikas vidusskolas 95. jubilejas gads,» uzsver Ināra Puķīte

Mūzikas vidusskolā koncertu un pasākumu stends aizpildīts vai līdz pēdējai iespējai: 24. februārī pussešos vakarā Dobeles un Jelgavas mūzikas skolu pūtēju orķestru draudzības koncerts, 27. februārī pulksten 12 Zemgales mūzikas skolu koru festivāls, bet 25. februārī skolas koncertzāle interesentus aicina pat divreiz – pulksten 13 meistarību publikas priekšā rādīs pašu skolas Sitaminstrumentu spēles klases audzēkņi, bet pulksten 17.30 paredzēts Kora un Vokālās klases koncerts.
Koncerti kā audzēkņu nodarbībās mācītā publiskas demonstrēšanas veids ir viena no mūzikas skolas darbības obligātām sastāvdaļām, bet «šogad katru no pasākumiem cenšamies padarīt īpašu, jo 2016. gads ir Jelgavas Mūzikas vidusskolas 95. jubilejas gads», uzsver skolas vadītāja vietniece izglītības jomā Ināra Puķīte.
Tiesa, tagadējo nosaukumu – Mūzikas vidusskola – mācību iestāde iegūst tikai pēc Otrā pasaules kara, bet Jelgava ir pirmā pilsēta Latvijā, kur 1921. gadā tiek dibināta Tautas konservatorija. Ierosmes autors un mācību iestādes direktors komponists Jēkabs Mediņš šeit pavada divdesmit trīs ražīgus gadus no skolas dibināšanas līdz 1944. gadam, kad pārcēlās uz Rīgu.

– Gaidot svētkus, nācās ražīgi pastrādāt – skolas dzīvē svarīgākais notikums noteikti bija nupat sekmīgi noslēgusies akreditācija.
Tas tiešām bija nozīmīgs notikums, tāpēc mācību gads izvērtās ļoti noslogots. Faktiski jau vasarā neļāvām cilvēkiem mierīgi atpūsties, bet, atvaļinājumā ejot, atgādinājām par gaidāmo akreditāciju. Tas bija pamatīgs visas skolas darbs. Kaut gan zinājām, ka mums principā viss ir kārtībā, tā ir viena no tām reizēm, kad gribot negribot nākas visu sakārtot un pārskatīt, lai vēlreiz par to pārliecinātos. Pati esmu akreditācijas eksperte un mēdzu braukāt pa citām skolām, tā ka man tas nebija nekas jauns – dokumentiem jābūt kārtībā. Dabūjām akreditāciju uz nākamajiem sešiem gadiem gan skolai, gan visām licencētajām mācību programmām, kuras darbojas.

– Vai tad ir arī tādas, kas nedarbojas?
Gadās arī tā, bet tā nav jāuztver kā traģēdija. Piemēram, pašlaik mums ir mazs pārtraukums čella spēlē vidusskolā, jo pagājušajā gadā skolu sekmīgi beidza Roberts Sidorovs, bet divas meitenes, kas pabeigušas bērnu mūzikas skolu specialitātē, apgūst 9. klases vielu, lai varētu iestāties Mūzikas vidusskolas 1. kursā.

– Laikam nav tik vienkārši līdz ar mūzikas mācībām apgūt arī vispārizglītojošās skolas kursu.
Turklāt ar panākumiem, ko pierāda sekmes Jelgavas pilsētas Izglītības pārvaldes un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) organizētajos projektos un konkursos, kā arī mācību priekšmetu olimpiādēs. Šajā mācību gadā gūti labi panākumi pilsētas mērogā, sacenšoties ar vispārizglītojošo skolu audzēkņiem. Latviešu valodas un literatūras olimpiādē Helgai Gūtš­smitei otrā vieta (skolotāja Anda Oša); matemātikas olimpiādē skolotājas Ernas Liepiņas sagatavotajai Antai Puķītei (kas nav mana radiniece – piebilst I.Puķīte) – trešā. Vēstures olimpiādē Sofjai Gridjuško atzinības raksts. Bet jāņem taču vērā, ka pēc programmas mums vispārizglītojošiem priekšmetiem atvēlēts mazāks stundu skaits nekā tā saucamajās «parastajās» skolās.
Piedalāmies arī skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu pilsētas konkursā. Prieks atzīmēt, ka aktīvi un labi strādā vispārizglītojošo mācību priekšmetu metodiskā komisija Dagnijas Jākobsones vadībā.



Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 18. februāra, «Zemgales Ziņās»

Foto: Raitis Puriņš