No pārbaudītajām trauksmes sirēnām tikai Zemgalē darbojās visas
No vakar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārbaudītajām 158 trauksmes sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 147, bet 11 sirēnām konstatētas tehniskas problēmas, kas tiks novērstas pēc iespējas īsākā laikā, norādīja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Viktorija Gribuste.
Zemgalē darbojās visas 22 pārbaudītās sirēnas, Kurzemē no 29 – 25, Vidzemē no 29 – 28, Latgalē no 29 – 28, savukārt Rīgā un Rīgas reģionā no 55 pārbaudītajām bez traucējumiem nostrādāja 44 sirēnas.
VUGD vakar visā Latvijā uz trīs minūtēm ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību: sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus to darbībā un skaņas signāla dzirdamību. Manuāli iedarbinātas 158 no 164 Latvijā uzstādītajām trauksmes sirēnām. Netika ieslēgtas sešas, kas pašlaik ir modernizācijas procesā.
Jau otro reizi katra sirēna ieslēgta manuāli, nevis no centrālās vadības pults. Šādas izmaiņas šogad tika ieviestas, lai pārbaudītu VUGD gatavību operatīvi iedarbināt visas vai atsevišķas trauksmes sirēnas un sistēmas darbību situācijā, kad ir pārrāvumi radiosakaru darbībā.
Šogad VUGD 112 zvanu centri saņēma 76 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja, ka tās nedzird.
Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē maijā no 164 sirēnām tika iedarbinātas 148, bet bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 132.
«Latvijā izvietotās trauksmes sirēnas nenodrošina to dzirdamību visā valsts teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas apstākļos operatīvie dienesti izmantos arī citus līdzekļus – ziņos pa operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotājus apmeklēs dzīvesvietā u.c.» uzsvēra V.Gribuste.
Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikušas dabas vai tehnogēnas katastrofas vai arī pastāv to draudi. Gadījumos, kad iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.
Trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā – maijā un novembrī.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”