Sveiks konkursu «Sakoptākā sēta Jelgavas novadā 2015» un «Esi uzņēmējs Jelgavas novadā» laureātus
Piektdien, 9. oktobrī, pulksten 14 Vircavas tautas namā noritēs pašvaldības konkursu “Sakoptākā sēta 2015” un “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” laureātu sveikšana, informē novada pārstāve Dace Kaņepone.
Attiecībā uz konkursu “Sakoptākā sēta Jelgavas novadā 2015” pašvaldības Attīstības nodaļa norāda, ka konkursam bija pieteikti 17 objekti, kas tika vērtēti sešās kategorijās: “Pašvaldības iestāde”, “Individuālā māja ciemā”, “Lauku viensēta”, “Krāšņākais balkons”, “Sakoptākais dārzs” un “Interesants vides objekts – būdiņa lauku sētā”. Vērtēšanas komisija vēl vasarā apmeklēja visus pieteiktos objektus, izvērtēja tos un izvēlējās uzvarētājus.
“Konkurss notiek jau vairākus gadus, un nevarētu teikt, ka šogad pieteiktie objekti īpaši atšķirtos no citos gados redzētā, bet pats galvenais ir tas, ka joprojām mūsu novadā atrodas skaistas un sakoptas vietas. Tas apliecina, ka arī laukos cilvēki domā par vidi, kurā dzīvo,” norāda vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte. Viņa piebilst, ka lielāka varētu būt daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju atsaucība, jo lepoties ir ar ko: pēdējos gados novērojama tendence – daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji kļūst apzinīgāki un arvien vairāk uzņemas rūpes ne tikai par īpašuma (mājas) sakārtošanu, bet arī par apkārtējās vides labiekārtošanu. Katrā nominācijā 1. vietas ieguvējs saņems dāvanu karti 140 eiro vērtībā, goda plāksni un Jelgavas novada karogu, 2. vietas ieguvējs – dāvanu karti 100 eiro vērtībā, 3. vietas – dāvanu karti 70 eiro vērtībā. Tiks atvēlētas vairākas veicināšanas balvas – dāvanu kartes 30 eiro vērtībā.
Tāpat šoruden noslēdzies pirmais Jelgavas novada pašvaldības rīkotais biznesa ideju konkurss Jelgavas novada iedzīvotājiem “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā!”, kura mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību novada teritorijā. Konkursam tika iesniegtas sešas idejas, bet tālākai vērtēšanai tika virzītas četras.
Kā skaidro L.Lonerte, pārējās divas idejas nebija ne novada iedzīvotāju biznesa idejas, ne arī uzņēmējdarbību bija plānots attīstīt novada teritorijā. “Šīs idejas neatbilda konkursa nolikumam, tāpēc netika vērtētas,” uzsver Attīstības nodaļas vadītāja. Idejas ir dažādas – gan par ražošanu, gan pakalpojumu sniegšanu –, un, tās izvērtējot, žūrija nolēma atbalstīt visas četras, piešķirot dalītu trešo vietu. Katrs idejas autors saņems noteiktu naudas balvu savas biznesa idejas veiksmīgai realizēšanai.
1.vietu un attiecīgi 1700 eiro kā “starta kapitālu” uzņēmējdarbības atbalstam saņems Emīls Podrezs no Glūdas pagasta, kas nodomājis ražot izgaismotus koka galdus, piemērojoties klienta individuālām vēlmēm un prasībām. Savu konceptgaldu Emīls izgatavoja vasarā, gatavojoties pašvaldības izsludinātajam konkursam, to arī prezentējot konkursa žūrijas komisijai. Pilnkoka galds ar spoguļveida virsmu un LED lampiņu virteni rada 3D efekta zīmējumu, un, lai gan autors piebilst, ka pati tehnoloģija nav nekas inovatīvs, šādus galdus tirdzniecības vietās neredzēt. Turklāt nākotnē Emīls plāno izgatavot arī ar LED lampām izgaismotus sienas un griestu dekorus, lapenes un dārza mēbeles.
2. vietu un 1400 eiro kā atbalsta maksājumu saņems Kārlis Kinderevičs no Valgundes pagasta ar aizstāvēto ideju par mājas vīna ražošanu un tirdzniecību, augļkopības produkcijas realizāciju un tūrismu.
Saimniekojot vecvecāku mājās, kopā ar vecākiem radīts produkts, kas guvis viesu un ciemiņu augstu novērtējumu, tāpēc Kārlis iecerējis attīstīt saimniecību un vīna ražošanu. Nepieciešamās izejvielas – ābeles, aronijas, upenes – aug pašu saimniecībā. Uzņēmējdarbības plānos ir izveidot vīna darītavu kā apskates objektu, kur viesi vīnu var gan nobaudīt, gan iegādāties. Viena no praktiskajām nepieciešamībām ir tehnoloģiski jaudīga sulasspiede, lai paātrinātu vīna izgatavošanas procesu.
3. vietu konkursā dala divi uzņēmumi, katrs saņemot par 700 eiro uzņēmējdarbības atbalstam.
Biruta Velmere no Jaunsvirlaukas pagasta, jau izveidojusi zīmolu “Mītavas saldumi”, ražojot trifeles un zefīrus. Privātām vajadzībām aizsākot kombinēt savdabīgas garšu salikumus, kā, piemēram, pīlādžus ar šokolādi, Biruta atklājusi pārsteidzošas nianses, kas saldumos vēlāk novērtētas arī draugu lokā.
Pēc pusgadu ilgiem eksperimentiem Biruta tikusi pie savas pirmās trifeles, kuras izskats un garša viņu apmierināja. Pīlādžogu trifele tikusi pie nosaukuma «Skārleta», jo gluži kā filmā «Vējiem līdzi» galvenā varone ir neprognozējama, asa un mainīga, arī konfekte ir sākumā ar maigās šokolādes pirmgaršu, kam seko visa garšu buķete. Tagad jau konfektes top ar dažādām garšām, piemēram, pavisam jaunas ir lavandas trifeles ar nosaukumu «Burve». Otra uzņēmējas produktu līnija ir zefīri, kas Birutai pašai ļoti garšo. Pagaidām visi gatavotie našķi nopērkami tikai tirdziņos, jo, lai ražotu lielākos daudzumos, nepieciešams jaudīgāks un modernāks virtuves aprīkojums. Turklāt par realizāciju ir vēl daudz neatrisinātu jautājumu – ņemot vērā, ka produkcijai nav klāt konservantu – zefīri būtu jāiztirgo trīs dienās, trifelēm realizācijas laiks ir apmēram mēnesis.
Tāpat 700 eiro apjomā atbalstu saņems Gundars Bēms no Zaļenieku pagasts, kas nodomājis uzņēmējdarbību saistīt ar ainavu veidošanu, mauriņa izkopšanu, zāles pļaušana un savākšanu.
Gundars Bēms dzīvo privātmājā Zaļeniekos un zina, ko nozīmē regulāri pļaut piemājas mauriņu. Viņš spriež, ka viņa klienti varētu būt cilvēki, kuri dzīvo pilsētā un kuriem laukos ir vasaras māja, vai cilvēki, kuri strādā pilsētā un mājās atgriežas vēlu vakarā. Tad zāliena kopšanai neatliek pārāk daudz laika. Viņš gribētu mainīt stereotipu, ka šādu pakalpojumu būtu jāsauc par “haltūru”. Sākotnēji ierobežoto līdzekļu un iespēju dēļ viņš plāno piedāvāt zāles pļaušanu, savākšanu un, ja nepieciešams, aizvešanu, kā arī zaru nozāģēšanu un aizvešanu. «Protams, viena klienta braukt dēļ, piemēram, uz Kalnciemu, lai nopļautu piemājas zālienu, nav izdevīgi, tāpēc plānoju strādāt pēc noteiktu maršrutu principa. Protams, ja kādam vajadzēs steidzami un viņš būs gatavs segt transporta izdevumus, braukšu,» stāsta topošais uzņēmējs. Viņš cer, ka ar klientiem izveidosies ilgtermiņa sadarbība un viņš klientu teritorijas apkops regulāri, tomēr netiks atteikts arī vienreizējiem klientiem. Nākotnē Gundars plāno piedāvāt arī ainavu dizainu, tā paplašinot piedāvātā pakalpojuma paketi.
Konkursa balvu fondam šogad atvēlēti 4500 eiro. Saņemot naudas balvu, ideju autoriem ar pašvaldību būs jāslēdz līgums, kas paredz arī zināmas saistības – divu gadu garumā ik pēc pusgada jāiesniedz atskaite par paveikto, lai žūrijas komisija varētu izvērtēt piešķirto līdzekļu izlietošanas lietderību.
Foto no "Ziņu" arhīva
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”