ZZ.lv ARHĪVS

Jelgavā vīrieti pastaigas laikā sakož bebrs

zz.lv

2015. gada 13. maijs 13:22

3121
Jelgavā vīrieti pastaigas laikā sakož bebrs

Pirms laika mežacūkas bija iecienījušas pastaigas Rīgā, Juglas apkārtnē, bet dzīvā daba savu klātbūtni pilsētā ir pieteikusi arī Jelgavā, arvien aktuālākam kļūstot teicienam «mežs ienāk pilsētā».

Šonedēļ Latvijā apdrošināšanas sabiedrības «Balta» atlīdzību kontaktu centrs saņēmis zvanu no vīrieša, kurš, pastaigājoties ar savu suni pa Jelgavas pilsētas parku, piedzīvojis neparastu gadījumu – viņam no krūmiem uzbrucis bebrs un sakodis kāju. 

Kā pēc notikušā, piesakot atlīdzību, atzinis no bebra kodiena cietušais kungs, uzbrukums viņu pārsteidzis pilnīgi nesagatavotu. Aktīvajam bebram arī pilsētas parks šķiet gana atbilstošs dzīvošanai. Pēc negadījuma kungs jau saņēmis medicīnisko palīdzību, un paliekošas sekas uz veselību bebra kodums neatstās. 

Kā norāda Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe, gadījumos, kad pilsētu ir «apciemojuši» meža zvēri, pats svarīgākais ir nekrist panikā, vēlams pēc iespējas mazāk tos traucēt, neiet tiem tuvumā, kā arī neaiztikt.

«Tas, ka meža dzīvnieks ir iznācis no meža, nozīmē, ka tas ir vesels un spēcīgs, jo slimi dzīvnieki nekad neiznāktu pilsētā – tie tieši ielīstu dziļāk meža biezoknī nost no visas sabiedrības,» stāsta A.Joffe. Viņa piebilst, ka gadījumos, kad  pilsētā tomēr tiek satikti meža dzīvnieki, ir nepieciešams zvanīt konkrētās pilsētas pašvaldības policijai vai arī meža dienestam.

Kā liecina «Balta» statistika, suņi nav vienīgie uzbrucēji. Pēdējo trīs gadu laikā par dažādu dzīvnieku kodumiem atlīdzību pieteikumus iesnieguši 96 Latvijas iedzīvotāji. No tiem 85 procentos gadījumu ir suņu uzbrukumi, taču pārējos gadījumos cilvēkus sakoduši arī kaķi, bebri, zirgi, čūskas, dēles un citi dzīvnieki vai kukaiņi.

Apdrošināšanas sabiedrības pieredzē ir arī īpaši smags gadījums, kad cilvēkam, ejot garām kādai sētai, kurai bijuši vaļēji vārtiņi, uzbrucis svešs suns un sakodis seju. Par šo nelaimes gadījumu atlīdzībā tika izmaksāti 358 eiro, kas sniedza kaut nelielu palīdzību nepatīkamajā situācijā.

Analizējot statistikas datus, kopumā var secināt, ka visbiežāk jeb 41 procentā gadījumu dzīvnieki sakož cilvēku rokas, taču 31 procentā gadījumu viņu «kārais kumoss» ir cilvēku kājas. 14 procentos gadījumu cietusi seja un tikpat bieži – vēders, sāns vai citas ķermeņa vietas. Tomēr neparasts ir bijis arī gadījums, kad zirgs ir iekodis cilvēkam ausī. 

Foto: nydailynews.com