Gandrīz puse jelgavnieku vēlētos sekot pašvaldības sēdēm interneta tiešraidē

46 procenti aptaujāto jelgavnieku atzīst – ja vien būtu laiks, labprāt izmantotu iespēju regulāri vērot interneta tiešraidē savas pašvaldības sēdes, savukārt 54 procenti šādu iespēju izmantotu neregulāri, liecina telekomunikāciju operatora «Triatel» veiktais pētījums.
Visi aptaujātie Jelgavas iedzīvotāji atzīst, ka viņi vēlētos būt lietas kursā par savas pašvaldības darbu, rezultātiem un tās pieņemtajiem lēmumiem, tostarp 18 procentu to uzsver kā ļoti būtisku nepieciešamību, ņemot vērā, ka ikviens pašvaldības lēmums ietekmē sadzīvi vai biznesu.
Pētījums atklāj, ka 64 procentiem respondentu būtu svarīgi, ja tiešraides laikā ar e-pasta starpniecību būtu iespēja uzdot jautājumus sēdes dalībniekiem, turklāt saņemt arī tūlītēju atbildi, tā veidojot savstarpēju dialogu. 36 procentiem šāda iespēja būtu aktuāla tikai tad, ja sēdē apspriestu iedzīvotājiem būtiskus jautājumus.
«Pētījuma rezultāti liecina, ka pašvaldības ir faktiski izaicinājuma priekšā: cilvēki vēlas interaktīvas – ar iespēju uzdot jautājumu attālināti – domes sēdes, kā arī lai dome pašvaldības telpās darbiniekiem pieejamo bezvadu internetu bez maksas piedāvātu arī apmeklētājiem.
No vienas puses, tās ir tikai normālas digitālās sabiedrības nodokļu maksātāju vēlmes, no otras puses – tas ir ļoti liels izaicinājums daudzām pašvaldībām, gan raugoties no praktiskās demokrātijas, gan no praktiskās informācijas tehnoloģiju izmantošanas viedokļa,» stāsta telekomunikāciju operatora «Triatel» valdes priekšsēdētājs Viktors Topors.
Rezultāti liecina, ka 46 procenti respondentu ikdienā uzturas ārpus mājas, tāpēc viņiem ļoti svarīga ir iespēja izmantot bezvadu interneta bezmaksas pieslēgumu savas pašvaldības centrālajās (sabiedriskajās) vietās. 28 procentus pilnībā apmierina pašreizējā situācija, jo gan bibliotēkā, gan pagasta pārvaldes telpās ir pieejams bezvadu internets, bet 26 procentiem pietiek ar mobilā interneta sniegto pārklājumu.
Teju trešā daļa jeb 28 procenti aptaujāto uzskata, ka pašvaldībai būtu jānodrošina iespēja bez maksas izmantot bezvadu internetu, pamatojoties uz to, ka tiek maksāti nodokļi, savukārt pašvaldībai bezmaksas interneta nodrošināšana nerada papildu izdevumus. Savukārt 72 procenti aptaujāto uzskata, ka administratīvajos centros šāda iespēja būtu jānodrošina bez maksas.
Lūgti nosaukt vietas, kurās vajadzētu būt pieejamam bezvadu internetam, respondenti primāri minēja pašvaldības administrācijas un sabiedriskās ēkas, autoostas un medicīnas iestādes, kā arī autobusus un vilcienus.
Pētījumu telekomunikāciju operators «Triatel» organizēja no 18. marta līdz 1. aprīlim, aptaujājot 97 Jelgavas iedzīvotājus.
Foto: Raitis Puriņš
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”