Annika Andersone dizainējusi visus «Benefices» tērpus (FOTO)

Katrs, kurš redzējis kādu no mūsdienu deju studijas «Benefice» priekšnesumiem, būs ievērojis arī krāšņos tērpus, kas darināti īpaši katrai dejai. Arī šobrīd tiek šūti jauni tērpi. «Benefices» vadītāja Annika Andersone stāsta, ka arī pašlaik darbs dzen darbu. Dejotāji gatavojas ledus skulptūru festivālam, pēc tam martā paredzēts liels deju studijas koncerts, bet vēlāk – dalība Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.
Deju centra «Cukurfabrika» noliktavā atrodas ap 5000 tērpu vienību, stāsta A.Andersone. «Benefices» tērpus viņa dizainē pati. Radīšanas procesā palīdz arī interese par šūšanu un attiecīgās izglītības iegūšana. Stāstot par iedvesmas avotiem, A.Andersone teic, ka piekrīt reiz dzirdētai domai, ka viss ir tepat apkārt, atliek vien paņemt. «Viss ir salikts plauktiņos, ir tikai jāpieiet un jāpaņem. Un paņem tie, kam tas ir vajadzīgs, tāpēc es nevaru paņemt matemātikas formulas, jo man ir paredzēts kas cits,» atzīst Annika.
«Kad es izdomāju deju, rodas kombinācija – mūzika, kustība, tērps. Esmu pateicīga, ka Dieviņš man ir devis arī spēju radīt tērpus, jo es redzu, ko gribu panākt kopumā.» Spēja saskatīt kopainu ir liela priekšrocība, jo, uzticot tērpu radīšanu māksliniekam, var gadīties, ka viņš tērpā neieliks dejas dvēseli. A.Andersone atzīst – no otras puses, neuzticēšanās otram sagādā grūtības. Tad pašam jādara vairāk. Piemēram, viņa kopā ar šuvēju brauc uz Viļņu iegādāties audumus un arī pārdzīvo, ja neizdodas atrast cerēto. Tad nākas samierināties ar to, kas patīk mazliet mazāk.
Viļņā jelgavniekus jau pazīst, un arī viņi zina, kur vajadzīgais meklējams. «Lai kā es gribētu atbalstīt Latvijas uzņēmējus, ļoti reti iegādājos audumus pie mums, jo tas ir divreiz dārgāk,» stāsta Annika. Tā šobrīd tiek šūti melni ēnas tērpi, kur uz vienu cilvēku nepieciešami četri metri auduma. Latvijā audums ar atlaidi veikalā maksā 20 eiro, bet Viļņas tirgū to iespējams sarunāt par nepilniem sešiem eiro – starpība ir ievērojama. Šogad «beneficieši» sākuši pasūtīt nepieciešamos apavus un daļu apģērbu arī internetā.
A.Andersone atzīst, ka tērps var arī nomākt deju. 1999. gadā, kad tikko sākusi vadīt «Benefici», radās doma par sniegavīru tērpiem. Pati tērpiem šuvusi pogas, un tie pārspējuši bērnu sniegumu. Paredzot visiem vienādus tērpus, toreiz arī pirmo reizi nācies saskarties ar vecāku pretestību: «Vecāki bieži nesaprot, kāpēc atkal vajag jaunus tērpus. Taču mūsdienu deja nes stāstu, režiju, horeogrāfiju, tāpēc ir būtiski, kas mugurā.» Tādēļ tad, kad cilvēki izsaka vēlmi noīrēt vienkāršus melnus svārciņus, «Beneficei» nav ko piedāvāt, jo tikai retu reizi atrodams kaut kas vienkāršs. A.Andersone teic, ka piedāvāto iespēju īrēt koncertu tērpus izmanto dažādas organizācijas un arī bērnudārzi, sevišķi Ziemassvētku laikā.
Ar saviem krāsainajiem tērpiem «Benefice» uzstājusies ne vien Latvijā, bet arī izbraukājusi ārzemes. Kādreiz braukts tālāk – uz Meksiku, Maķedoniju –, tagad koncerti biežāk notiek tuvējās valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Polijā.
Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 15.janvāra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”