20 mācību iestādēs, tostarp Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, sagatavoti 100 atraktīvu vingrojumu paraugi (FOTO+VIDEO)
Iesaistot aptuveni 3800 skolēnus no 20 Latvijas skolām, ir noslēdzies projekts ''Iekustini smadzenes'', kura ietvaros tapuši vairāk nekā 100 atraktīvu vingrojumu paraugi, ko skolotāji un skolēni var izmantot stundu starplaikos, lai izkustētos.
Vingrojumi sagatavoti dažādām vecuma grupām: skolēniem no 1.-3.klasei, no 4.-7.klasei un no 8.-12.klasei. Spēles galvenokārt ir radījuši paši skolēni, taču ir arī vingrojumi, kas tapuši ar neformālās izglītības speciālistu atbalstu, piemēram, elpošanas vingrojumi mazākajiem bērniem. Vingrojumi veidoti kā atraktīvas spēles, ko aicināti izmantot gan skolēni stundu starpbrīžos, gan skolotāji kā metodisko materiālu darbā ar audzēkņiem. Visi projektā veidotie vingrojumi un citi materiāli ir apskatāmi vietnē www.draugiem.lv/iekustinismadzenes.
Projekta iniciators un finansētājs ir Slimību un profilakses centrs (SPKC). SPKC direktore Inga Šmate norāda: ''Bērnībā fiziskā aktivitāte iespaido bērna normālu augšanu, psiholoģisko attīstību un labsajūtu. Diemžēl mūsdienās vairums bērnu un jauniešu savu brīvo laiku pavada pie datora vai skatoties televizoru, un tikai viena piektā daļa skolēnu ir pietiekami fiziski aktīvi. Man ir patiess prieks, ka ar šo projektu ir izdevies skolēniem atraktīvā veidā parādīt, ka ikviens var iesaistīties fiziskajās aktivitātēs un atrast sev piemērotus vingrinājumus, tādā veidā mazinot spriedzi un uzlabojot koncentrēšanās spējas.”
Projektā piedalījās un vingrojumus veidoja: Liepājas Raiņa 6.vidusskolas, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, Jaunmārupes sākumskolas, Rīgas Ziepniekkalna sākumskolas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Balvu Amatniecības vidusskolas, Olaines 1.vidusskolas, Valmieras Viestura vidusskolas, Rīgas 80.vidusskolas, Siguldas 1.pamatskolas, Cēsu Pastariņa sākumskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas, Laurenču sākumskolas, Rīgas Teikas vidusskolas, Jēkabpils 3.vidusskolas, Annas Brigaderes pamatskolas, Zaķumuižas pamatskolas, Baložu vidusskolas, Jaunpils vidusskolas un Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas audzēkņi.
Projekta ''Iekustini smadzenes'' ietvaros notika arī lekcijas skolēniem un pedagogiem par fiziskās aktivitātes ietekmi uz veselību un mācību procesu, kā arī skolām tika izdalīti 2000 plakāti ar atgādinājumiem, ka līdzās aktīvam mācību procesam, arī fiziska izkustēšanās, dejošana, dziedāšana, laika pavadīšana svaigā gaisā un citas aktīvas darbības palīdz uzlabot smadzeņu darbību.
Projektu realizē ''Latvijas Intelektuālās Attīstības fonds'', vingrojumu izstrādē piedalījušies neformālās izglītības speciālisti no piedzīvojumu organizācijas ''Lūzumpunkts'' un fizioterapeite Ieva Kundziņa.
Projektā piedalījās arī Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Lūk, daži no vingrojumu paraugiem:
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”