Velosipēdi Jelgavā zagti divreiz biežāk
Šogad deviņos mēnešos Jelgavas policija reģistrējusi 89 velosipēdu zādzības, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā līdzīgā laika posmā pērn. Policijai 38 gadījumos noziegumus izdevies atklāt. Turklāt viens no zagļiem, kas aizturēts augustā, bija paspējis nozagt un arī pārdot 27 velosipēdus.
«Dzimis 1977. gadā, agrākais rīdzinieks, vairākkārt krimināli sodīts par zādzībām, kopā ar sievu dzīvo Ozolnieku novadā,» tā par izmeklētāju analītiski «izskaitļoto», taču pagaidām vēl nenotiesāto 27 velosipēdu zagli saka Jelgavas Kriminālpolicijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Dainis Vītols. Viņš piebilst, ka noziedznieks divriteņus vedis uz Rīgu, kur tirgū lēti pārdevis negodīgiem pircējiem vai nodevis lombardā. Noziedznieks uz izmeklētāju jautājumu, kāpēc no dzīvokļiem «pārkvalificējies» uz velosipēdiem, atbildējis, ka tos nozagt ir vienkāršāk, kā arī pieķeršanas gadījumā sods ir mazāks. D.Vītols piebilst, ka dažkārt zaglis vairākas stundas dirnējis pie lielveikala, līdz sagaidījis nevērīgu īpašnieku, kurš atstājis savu braucamo nepieslēgtu.
Zagļu medībās līdz šim nav veicies
Nereti velozādzības tiek izdarītas, pārkniebjot atslēgu. «Atslēga samazina risku, tomēr zādzību pilnībā novērst nevar. Tādēļ ir ļoti svarīgi, kur braucamais tiek atstāts,» piebilst Valsts policijas Jelgavas iecirkņa priekšniece Tatjana Flandere. Policistu vadītāji stāsta, ka Jelgavā rīkojuši zagļu medības, speciāli atstājot sabiedriskā vietā nepieslēgtu, taču pieskatītu velosipēdu. Tomēr neviens ļaundaris nav uzķēries. «Tā jau ir – kad nevajag, velosipēdu nozog, bet, kad vajag, neviens tam neķeras klāt,» smaidot saka D.Vītols.
Policijas pārstāvji piebilst, ka, veicot pārbaudes Jelgavas tirgū, zagti velosipēdi tur nav atrasti. «Tas gan pieļauj, ka epizodiski tādi tur parādās,» atzīst D.Vītols. Viņš stāsta, ka zagļi divriteņus nešķiro – zog gan dārgus, gan lētus. «Protams, ja būs izvēle, tas pievāks labāko. Pirms septiņiem gadiem Jelgavā nozaga sporta kalnu velosipēdu automašīnas vērtībā,» atceras D.Vītols.
Rāmja numuru vajadzētu piefiksēt
Policijas pārstāvji aicina cietušos par divriteņu zādzībām sniegt ziņas policijai. T.Flandere mierina, ka šāda iesnieguma pieņemšanai nevajadzētu aizņemt vairāk par pusstundu. Šādā reizē policijai būtu svarīgi, ka velosipēds reģistrēts Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) vai vismaz pašam īpašniekam ir zināms tā rāmja numurs, ko parasti var nolasīt uz rāmja pedāļu rumbas apakšpusē.
Visu rakstu lasiet otrdienas, 14. oktobra, «Zemgales Ziņās». Foto: Gaitis Grūtups
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”