Uz grauda katrs piektais Android lietotājs: Kaspersky Lab un Interpols pēta mobilos draudus
Saskaņā ar Kaspersky Lab datiem 20% Android lietotāju vismaz reizi ir bijuši pakļauti ļaunprogrammatūru uzbrukumam. Par to liecina kopīgi ar Interpolu veiktajā pētījumā «Mobilie kiberdraudi», kas aptvēra laikposmu no 2013. gada augusta līdz 2014. gada jūlijam, iegūtie rezultāti. Par visizplatītāko ļaunprogrammatūru veidu ir kļuvuši Trojas zirgi, kas, ierīces īpašniekam nezinot, nosūta īsziņas uz maksas numuriem.
Kopumā apsekojuma periodā visaktīvāko pēdējos gados novēroto kiberuzbrukumu uzplūdu dēļ vairāk nekā miljons Android ierīču īpašnieku, kas izmanto Kaspersky Lab izstrādājumus, visā pasaulē ir saskārušies ar bīstamu programmatūru. Tomēr aprīlī eksperti konstatēja ievērojamu kopējā incidentu daudzuma kritumu, vienlaikus strauji samazinoties uzbrukumu skaitam ar īsziņu Trojas zirgu izmantošanu.
Taču tieši īsziņu Trojas zirgi ir devuši galveno ieguldījumu uzbrukumu skaita pieaugumā — ar tiem ir saistīti 57% visu Kaspersky Lab izstrādājumu iedarbošanos Android ierīcēs. Otrajā vietā ir RiskTool ģimene (21,5% incidentu) — tās ir nosacīti likumīgas programmas, kuras tomēr var izmantot ļaunprātīgos nolūkos (īsziņu nosūtīšanai, ģeogrāfiskās atrašanās vietas datu nodošanai un citos). Trešajā vietā ar 7,4% ir lietojumprogrammas ar uzbāzīgu reklāmu, kas parādās uznirstošajos logos un paziņojumos statusa joslā.
Baltijas valstīs lielāko daļu ļaunprātīgo uzbrukumu mobilajām ierīcēm Kaspersky Lab ir reģistrējis Lietuvā, otrajā vietā pēc uzbrukumu skaita atrodas Latvija un tikai trešajā — Igaunija. Visaktīvāko ļaunprātīgo incidentu pirmais četrinieks izskatās šādi: īsziņu Trojas zirgi, tiem seko RiskTool programmas, pēc kurām nāk banku Trojas zirgi un tikai tad reklāmprogrammatūras.
Ar Android ļaunprogrammatūrām pelnošo kibernoziedznieku galvenie mērķi ir lietotāji Krievijā, Indijā, Kazahstānā, Vjetnamā, Ukrainā un Vācijā. Tas ir saistīts ar faktu, ka šajās valstīs popularitāti ir ieguvuši servisi satura un tiešsaistes pakalpojumu apmaksai ar maksas īsziņām — hakeriem tas ir pievilcīgs veids, kā monetizēt ļaunprātīgos uzbrukumus, jo tādējādi ir iespējams anonīmi izvadīt naudu no mobilajiem priekšapmaksas kontiem uz trešo personu bankas kontiem.
«Mēs bieži dzirdam ekspertu viedokli, ka, neraugoties uz Android ļaunprogrammatūru regulāro parādīšanos, faktiskais uzbrukumu skaits ir mazs un lietotājiem ne no kā nav jābaidās. Vēl pavisam nesen šādu nostāju varēja nosaukt par samērā pamatotu, bet pēdējā gada laikā ir kļuvis nepārprotami skaidrs, ka situācija ir krasi mainījusies,» komentēja Kaspersky Lab antivīrusu eksperts Romāns Unučeks.
Ar pārējiem mobilo kiberdraudu pētījuma rezultātiem var iepazīties, noklikšķinot uz SAITES.
Par Kaspersky Lab
Kaspersky Lab ir pasaulē lielākais privātuzņēmums, kas specializējies IT drošības programmu izstrādē. Uzņēmums ir viens no četriem vadošajiem Endpoint Security klases aizsardzības sistēmu ražotājiem pasaulē. Jau vairāk nekā sešpadsmit gadu Kaspersky Lab piedāvā efektīvus drošības risinājumus lielām korporācijām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī mājas lietotājiem. Apvienotajā Karalistē reģistrētā uzņēmuma Kaspersky Lab tehnoloģijas un risinājumi aizsargā vairāk nekā 300 miljonus lietotāju gandrīz 200 valstīs un teritorijās visā pasaulē.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”