Mūzikas vidusskolā pedagogi un audzēkņi mainītās lomās
Kā parasti, lielu ievērību kā muzicētāju, tā skatītāju vidū 2.oktobra pievakarē izpelnījās Jelgavas Mūzikas vidusskolas pedagogu koncerts, kas nu jau kļuvis par gaidītu ikrudens tradīciju.
«Lielākā daļa pedagogu, ja vien atļauj laiks un citi darbi, labprāt piekrīt piedalīties. Kopā ar pedagogiem vairākos numuros neiztiekam arī bez audzēkņu palīdzības, un pavisam saskaitīju 32 dalībniekus. Un ja vēl pieskaitām orķestri un kori...» tā pedagogu atsaucību raksturoja šārudens koncerta organizatore Līga Valtere, kas kopš mācību gada sākuma ir Mūzikas vidusskolas koncertu un pasākumu organizatores amatā. (Pilnu interviju ar Līgu Valteri meklējiet 2.oktobra laikrakstā «Zemgales Ziņas».)
Braši jau koncerta sākumā izskanēja Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, ko šoreiz, izmantojot Raita Ašmaņa prombūtni (koncerti Vācijā ar profesionālo pūtēju orķestri «Rīga»), diriģēja pašu audzēkņi Jānis Ginters un Gunārs Polis-Polītis.
Viena no koncerta īpatnībām – necensties spīdēt ar solo numuriem, bet veidot dažādus ansambļus, kas ir interesantāk kā dalībniekiem, tā skatītājiem, jo ikdienā daudzi savus kolēģus vai pedagogus šādā ampluā nemaz nav redzējuši. Arī pati L.Valtere izveidojusi šadu ansambli, kopā ar flautisti Danielu Rudzīti un koncertmeistari Natāliju Prihodčenko atskaņojot Kloda Debisī «Lēno valsi».
Koncerta programmā sastādīta, lai klausītājiem nebūtu jāgarlaikojas, piemēram, blakus liriskiem un vairāk pazīstamiem skaņdarbiem tika izpildīts arī opuss klavierēm astoņrocīgi un pat veselas divas brazīliešu dejas. Skaņdarbs klavierēm astoņrocīgi bija tā pati labi pazīstamā Rosīni uvertīra operai «Seviļas bārddzinis», tikai šoreiz to atskaņoja četras pianistes: Silvija Audre, Meldra Krūmiņa, Natālija Prihodčenko un Silvija Karčevska. Labas mūzikas cienītājus neatstāja vienaldzīgus Daiņa Cimmermaņa obojas solo, jaunā pedagoga Viestura Celma saksofona spēle vai Šmidta «Šūpļa dziesma» divām klavierēm, ko atskaņoja māte un meita – Edīte Ziemele un Elena Undīne Ziemele. Bet Maijas Andersones vijole šoreiz izpildīja nevis «Melanholisko», bet gan Imanta Zemzara «Melankoholisko valsi».
Pienācīgi bija pārstāvēti arī vokālisti, sākot ar skolas mācību kori Gunta Paviloņa vadībā un Edītes Bergmanes vadīto meiteņu vokālo ansambli. Koncertmeistara Māra Treija pavadījumā Edīti Bergmani dzirdējām arī solo – skanēja Jāņa Lūsēna un Kārļa Skalbes «Šī dziesma». Ar dažādiem ansambļiem bija pārstāvēts vokāli instrumentālais žanrs – sākot ar Raimonda Paula un Māras Zālītes «Meža gulbjiem» un «Jelgaviņa – smuka muiža» Birutas Derumas apdarē, beidzot ar Gundara Lintiņa sagatavoto sitaminstrumentālistu ansambli un temperamentīgu brazīliešu «Escorregando» koncerta, ko vadīja erudītā mūzikas teorijas pedagoģe Maruta Silkalne, noslēgumā.
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”