Skolotāji Jelgavā eksperimentē un apgūst vāciešu metodiku

Jelgavas Metālapstrādes mācību parkā vakar pa gaisu lidoja skaidas, tika mērīts, zāģēts, slīpēts un līmēts. 23 skolotāji no 11 Latvijas skolām ir ieradušies Jelgavā, lai piedalītos divu dienu kursos «52 aizraujoši eksperimenti skolas gaitenim un klases telpai. «Miniphänomenta»», kas iepazīstina ar nosaukumā jau pieminēto «Miniphänomenta» mācību metodiku.
Metodika paredz, ka jaunāko klašu skolēni veido eksperimentu stacijas un paši nonāk pie atbildes, kā katrs eksperiments darbojas un kāda fizikāla parādība ar to tiek attēlota. Tādējādi tiek rosināta bērnu iztēle, prasme pētīt un eksperimentēt, veicināta tehniskās domāšanas attīstība.
Skolotāji darbojās divu līdz piecu cilvēku grupās, lai izgatavotu septiņas eksperimentu stacijas. Kā informēja Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) sabiedrisko attiecību speciālists un viens no vācu metodikas «Miniphänomenta» projekta organizatoriem Latvijā Zintis Buls, kursos šogad piedalās lielākoties dabaszinību un sākumskolas skolotāji.
«Pirmajā dienā notiek praktiskās mācības. Katrs pats izmēģina, ka stacijas nav sarežģītas, tās var uzbūvēt jebkurš, kam priekšā ir norādījumi, kā to darīt. Otrajā dienā tiek apgūts teorētiskais pamats – metodika, darbs ar skolēniem un viņu vecākiem, kuri arī jāiesaista projektā. Metodika ir tieši saistīta ar eksakto prasmju un fizikas pamatzināšanu apguvi, pirms mācību viela tiek pasniegta skolā,» informē Z.Buls.
Z.Buls arī norāda, ka šis ir trešais gads, kopš Jelgavā tiek rīkoti šādi kursi. Interese par tiem esot bijusi tik liela, ka visus gribētājus šogad nemaz nav varēts uzņemt – vairākām skolām jāgaida nākamais gads. Ar pašreizējo eksperimentu komplektu gadā iespējams apmācīt 11, augstākais 12 skolu pedagogus.
Maija Kīne, kura Krustpils pamatskolā māca mūziku un sociālās zinības un ir direktores vietniece mācību darbā, stāsta, ka ir atbraukusi, lai papildinātu savu ikdienu un darītu priecīgākus brīžus ārpusklases darbā. «Man liekas, ka šādus un līdzīgus eksperimentus mēs arī paši realizēsim skolā,» teic M.Kīne.
«Esmu sajūsmā! Šeit es daru tādas lietas, ko neesmu darījusi nekad dzīvē. Nekad neesmu zāģējusi, bet šeit to var izmēģināt. Man ļoti patīk,» ar kursu norisi gandarīta ir sākumskolas skolotāja Marita Riežniece no Liepājas 15. vidusskolas.
Metodikas idejas autors ir fizikas doktors Lucs Fīzers no Vācijas. Visi eksperimenti notika pēc viņa sarakstītās grāmatas. Pedagogu kursi turpinās arī šodien, kad noritēs iepazīšanās ar eksperimentu stacijām, diskusijas, tiks sniegti arī padomi idejas realizācijai skolās. Metodikas ieviešanu atbalsta Jelgavas pašvaldība, sadarbībā ar Ziemeļvācijas metāla un elektroindustrijas uzņēmumu darba devēju apvienības «Nordmetall» fondu Latvijā to realizē ZRKAC.
Foto: Santa Logina
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”