ZZ.lv ARHĪVS

Porcelāna un gleznu ziedēšana (ar foto)

Uldis Veilands

2014. gada 23. jūlijs 11:25

796
Porcelāna un gleznu ziedēšana (ar foto)

Nu jau vairākas dienas Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā vienā ekspozīcijā draudzīgi (brīžiem gan labprāt padiskutējot) sadzīvo Vēsmas Vītolas gleznas un Ineses Brants porcelāns. 

Māksliniecei Vēsmai Vītolai vienmēr patikuši ziedi, tāpēc tie attēloti arī daudzos darbos. Kā atzīst pati gleznotāja, īpaši viņu uzrunā magones un saulespuķes. Turklāt ziedi mākslinieces darbos iegūst simbolisku nozīmi – tos gleznojot, viņa izseko cilvēcisko attiecību līkločiem, savukārt taureņa tēls līdz ar ziediem ir viens no gleznu caurviju motīviem.

Vēsma Vītola dzimusi 1956. gada 23. novembrī Limbažu rajona Vidrižu pagastā. Pēc pamatskolas beigšanas mācījusies Rīgas Pedagoģiskajā skolā, 1994. gadā uzsākusi mācības Latvijas Universitātē, kur cita starpā apguvusi arī vizuālo mākslu. Paralēli maģistrantūras studijām iestājusies Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina vakara nodaļā. Pirmās izstādes savulaik tika rīkotas V. Vītolas darba vietā – bērnu un jauniešu centra «Laimīte» telpās.

V.Vītola, sadarbojoties ar Sergeja Jēgera labdarības fondu, rīko arī mākslas darbu ziedošanas akcijas. 2012.gadā saziedotie mākslas darbi tagad rotā Jelgavas Speciālās pamatskolas telpas, mākslinieki tiek aicināti ziedot arī bērnunamiem un pansionātiem.

Savukārt Inese Brants ir pazīstama kā viena no vadošajiem Latvijas keramiķiem, it īpaši porcelāna apgleznošanā, piedalījusies daudzos starptautiskajos simpozijos.Arī Inese Brants cieši saistīta ar bērnu un jauniešu centru «Laimīte» – jau vairāk nekā 18 gadu viņa tur vada Porcelāna apgleznošanas studiju.

«Izmantoju dažādus materiālus un tehnikas, lai nebūtu garlaicīgi, bet porcelāns ir mana mūža mīla. Galvenā tēma manos darbos ir sieviete, tās garīgā un emocionālā dzīve. No tā visa man sanāk divi vienā – sieviete un māksla,» stāsta Inese Brants. 

Gleznotājas Vēsmas Vītolas un keramiķes Ineses Brants kopizstāde «Brīvā laika ekvivalente» Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā skatāma līdz 9.novembrim.

Foto: Agris Samcovs