ZZ.lv ARHĪVS

Personas, kurām ir tikai ID karte, varēs balsot ar vēlētāja apliecību

zz.lv

2014. gada 9. jūlijs 12:14

235
Personas, kurām ir tikai ID karte, varēs balsot ar vēlētāja apliecību

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 9.jūlijā, galīgajam lasījumam izskatīšanai Saeimā atbalstīja grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, kas paredz ieviest īpašu personalizētu vēlētāja apliecību, lai tiem balsstiesīgajiem, kuriem ir tikai personas identifikācijas karte, bet nav derīgas pilsoņa pases, nodrošinātu iespēju piedalīties plānotajās parlamenta vēlēšanās šī gada oktobrī. 

Likumprojekts vēlētāja apliecību paredz ieviest tikai 12.Saeimas vēlēšanām, un apliecība būs derīga kopā ar identifikācijas karti. Vēlētāja apliecību varēs saņemt tikai tie vēlētāji, kuriem nav pilsoņa pases. 

Vēlētāja apliecību balsstiesīgie varēs saņemt Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās no šī gada 22.septembra līdz 3.oktobrim. Ierodoties vēlēšanu iecirknī, lai saņemtu vēlēšanu zīmes un aploksni, balsotājam vēlētāja apliecība būs jāuzrāda kopā ar identifikācijas karti. 

Likumprojekts arī paredz, ka personai, kas saņēmusi vēlētāja apliecību, līdz vēlēšanām saņemot arī pilsoņa pasi, tajā tiks veikta atzīme, ka izsniegta vēlētāja apliecība. Šāda pase vēlēšanu iecirknī būs jāuzrāda kopā ar vēlētāja apliecību. 

PMLP informācija liecina, ka uz šī gada Saeimas vēlēšanām Latvijā būs vairāk nekā 30 tūkstoši vēlētāju, kuriem ir tikai identifikācijas karte. 
Paredzēts, ka apliecību izgatavošanu nodrošinās Centrālā vēlēšanu komisija, pamatojoties uz PMLP informāciju no Iedzīvotāju reģistra par Latvijas pilsoņiem, kuri šī gada 4.oktobrī būs sasnieguši 18 gadu vecumu un kuriem ir izsniegta tikai personas apliecība. 

Izskatīšanai Saeimā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija virzīs arī attiecīgus grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā. Tas nepieciešams, lai uz šī gada oktobrī gaidāmajām vēlēšanām saskaņotu normatīvo regulējumu jomā, kas skar personu apliecinošu dokumentu izmantošanu, uzsver Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs un informē, ka komisija virza likumprojektus tuvākās parlamenta ārkārtas sesijas darbakārtībā. 

Plānots, ka likumu grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.