Smilšu kinostudijā Uzvaras parkā iet karsti (ar foto)

No 12. līdz 13. jūlijam Jelgavas Uzvaras parkā notiks Astotais starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls «Summer Signs 2014», kurā 15 mākslinieki demonstrēs savus darbus par tēmu «kino».
Astoņu gadu laikā, kopš Jelgavā notiek smilšu skulptūru festivāls, tas audzis un attīstījies gan mākslinieciski, gan organizatoriski, iemantojot atzinību pašmāju un ārzemju mākslinieku vidū un citu starptautisku festivālu apritē.
No pirmdienas, 7.jūlija, savas smilšu skulptūras Uzvaras parkā veido 15 tēlnieki. Šī gada pavasarī žūrija no 40 iesūtītajiem pieteikumiem atlasīja māksliniekus, kuri pārstāv astoņas valstis: Bulgāriju, Kanādu, Krieviju, Ķīnu, Lietuvu, Somiju, Ungāriju un Latviju.
Viņu vidū ir gan no iepriekšējiem festivāliem pazīstamas sejas (galvenokārt tas attiecas uz latviešu un lietuviešu, arī vairākiem krievu tēlniekiem), gan agrāk neredzētas. Pirmo reizi festivālā piedalās, piemēram, kanādiete Patrīcija Leguēna, ķīnietis Veiliangs Vangs, Krievijas pārstāvis no Tjumeņas Aleksandrs Skarednovs un daži citi, savukārt krievs Andrejs Molokovs un lietuvietis Donāts Mockus, tāpat kā vairums tēlnieku, pieskaitāmi ilggadīgajiem festivāla dalībniekiem.
D.Mockus kopā ar latviešu tēlnieci Inesi Valteri jau labi pastrādājuši izveidojot tā saucamo demo sienu, tāpat kā Agnese Rudzīte-Kirillova un Anatolijs Kirillovs (Latvija) – veidojot smilšu bāru.
Tomēr katrs no viņiem piedalās arī konkursā, veidojot savu individuālo skulptūru par tēmu «kino». Tā Inesi Valteri, kas Jelgavas smilšu festivālā piedalās otro reizi, piesaistījis pasaulslavenais režisors Alfrēds Hičkoks, bet krievu skulptors A.Skarednovs savā darbā cenšas attēlot kino maģiju, izmantojot filmas «Žokļi» tematiku. Toties Ķīnas pārstāvis V.Vangs izvēlējies daudz optimistiskāku sižetu, veidojot daudziem bērniem un ne tikai bērniem pazīstamo Šreku.
Tāpat kā pagājušajā gadā, Jelgavas smilšu skulptūru festivālam sadarbībā ar Jelgavas Mākslinieku biedrību un SIA «Keramika LV» tiek veidotas arī kvēlojošas keramikas skulptūras. Šie darbi tiek veidoti no šamota – īpaši ugunsizturīga materiāla. kvēlojošās keramikas skulptūras. Īstais skats gan būšot redzams tikai sestdienas vakarā no pulksten 23, kad paredzēta kvēlskulptūru atklāšana skatītājiem. Kā lai neatceras, ka pagājušajā gadā savu šamota ugunsskulptūru Jelgavā veidoja arī izcilais latviešu keramiķis Pēteris Martinsons, kas izrādījās viens no viņa mūža pēdējiem darbiem – 2013.gada augustā mākslinieks aizgāja no šīs pasaules keramikas darbnīcām.
Smilšu skulptūru tapšanas procesam iespējams sekot no 7. jūlija festivāla mājas lapā www.festivali.jelgava.lv tiešraidē, bet no 8. līdz 11. jūlijam (no pulksten 11 līdz 19) – klātienē Uzvaras parkā (ieejas maksa 2 eiro, bērniem no 7 gadu vecuma, studentiem un pensionāriem 1 eiro).
Foto: Agris Samcovs
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”