Volejbols. Jelgavniekiem otrais zaudējums «Schenker» līgas LČ finālā

2014. gada 30. marts 20:45

770

«RTU/Robežsardze» vienībai šodien Zemgales Olimpiskajā centrā nebija sevišķi jāpiepūlas, lai gūtu jau otro uzvaru «Schenker» līgas Latvijas čempionāta finālsērijā. Mājinieki pa trim setiem spēja «salasīt» attiecīgi 22, 20 un 22 punktus.

Visus trīs setus «Biolars/Jelgava» lielākoties pavadīja iedzinējos. Pirmajā, tuvojoties galotnei, vēl izdevās panākt 20:20 un 22:23, tomēr setbumbu nopelnīja un realizēja rīdzinieki. Otrā seta abos tehniskajos pārtraukumos mūsējiem 4:8 un 10:16. Sekojošos trīs izrāvienus (no 11:16 līdz 11:19 un 14:19, no 16:23 līdz 20:23) piebremzēja divi Raimonda Vildes pieprasītie pusminūtes pārtraukumi, un pie 20 arī skaitīšana jelgavnieku pusē apstājās.

Trešajā setā rezultāts auga līdzīgāk, taču lielākoties ne sīvas cīņas (kā varētu sagaidīt Latvijas čempionāta finālā), bet abpusēju serves kļūdu (visā spēlē rīdziniekiem 13, jelgavniekiem 10 laukumā netrāpītas bumbas), neveiksmīgu bloka vai aizsardzības epizožu veidā. Pēdējais neizšķirts bija 10:10, bet turpinājumā tuvāk par diviem punktiem mājinieki vairs netika.

Rezultatīvākais «Biolars/Jelgava» rindās bija Andrejs Baburovs ar 12 punktiem, Matisam Gabduļļinam 9, Pēterim Aukmanim 8. Finālsērija ilgst līdz trim uzvarām, pirmajā spēlē Rīgā jelgavnieki piekāpās ar 1:3, trešais mačs atkal «Daugavas» sporta namā 5. aprīlī.

Savukārt Daugavpilī šovakar izspēlēts otrais bronzas sērijas mačs starp «DU» un «Poliurs/Ozolnieki» komandām, kur ar 3:1 (25:20, 22:25, 25:21, 25:21) uzvarēja Ozolnieku volejbolisti. Rezultatīvākie – Gatis Garklāvs (19), Aivis Āboliņš (16), Kārlis Volodins (15), Raimonds Vilmanis (11). «Ozīšiem» līdz ar to sērijā 2:0 un nākamā spēle 2. aprīlī Ozolnieku Sporta namā.