ZZ.lv ARHĪVS

Pirmdien pēdējo dienu pastā varēs samainīt latus pret eiro

LETA

2014. gada 29. marts 01:23

248
Pirmdien pēdējo dienu pastā varēs samainīt latus pret eiro

Pirmdiena, 31.marts, būs pēdējā diena, kad Latvijas Pasta nodaļās būs iespējams samainīt latus pret eiro, biznesa portālam "Nozare.lv" paziņoja pasta Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja Gundega Vārpa.
Pasta nodaļās Latvijas latus pret eiro varēs samainīt vēl tikai līdz nākamās nedēļas pirmdienai, 31.martam. Pēc tam valūtas nomaiņu neierobežoti ilgu laiku varēs veikt Latvijas bankā. Līdz jūnija beigām latus pret eiro var mainīt arī komercbankās.

Pašlaik no janvāra sākuma līdz 25.martam pasta nodaļās visā Latvijā pret eiro samainīti jau 24,5 miljoni latu (34,86 miljoni eiro). Attiecīgi janvārī samainīti 19,4 miljoni latu (27,6 miljoni eiro), februārī 2,6 miljoni (3,7 miljoni eiro) un līdz 25.martam 2,5 miljoni latu (3,56 miljoni eiro).

Latu bezmaksas maiņa pret eiro Latvijas Pasta 302 nodaļās turpināsies līdz 31.martam. Šīs nodaļas ir noteiktas ar Ministru kabineta noteikumiem par pasta pakalpojumu sniegšanas vietām latu apmaiņai pret eiro vietās, kur nav pieejami banku pakalpojumi un bankomāti, un tās iespējams identificēt pēc speciālām uzlīmēm.

Noskaidrot dzīvesvietai tuvāko naudas maiņas nodaļu iespējams Latvijas Pasta tīmekļa vietnē "www.eiropasts.lv", kur ievietots arī visu 302 nodaļu saraksts pa reģioniem un interaktīva šo nodaļu meklēšanas karte. Naudas apmaiņas nodaļas var noskaidrot, arī zvanot pa Latvijas Pasta informatīvo tālruni 67008001 vai 27008001, tāpat nodaļu saraksts pieejams informatīvajos bukletos visās Latvijas Pasta nodaļās.

Atbilstoši Eiro ieviešanas kārtības likuma normām Latvijas Pasts noteicis kārtību veiksmīga maiņas procesa nodrošināšanai virs 3000 latu. Lai kādā no 302 Latvijas Pasta nodaļām varētu samainīt par 3000 latu lielāku naudas summu, jāveic iepriekšēja rezervācija tajā pašā nodaļā, kur plānots veikt naudas maiņu. Trīs dienas iepriekš attiecīgajā pasta nodaļā jāierodas ar personu apliecinošu dokumentu un jāaizpilda iesniegums, norādot maiņai nepieciešamo summu. Savukārt pēc trim dienām tajā pašā nodaļā, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ir iespēja samainīt iepriekš pieteikto summu.

Savukārt latus pret eiro bezskaidrā naudā iespējams samainīt jebkurā Latvijas Pasta nodaļā, atverot maksājumu kontu Pasta norēķinu sistēmā. Konta atvēršana fiziskai personai jebkurā Latvijas Pasta nodaļā ir bez maksas, un no tā var veikt bezskaidras naudas pārskaitījumus uz citas fiziskas vai juridiskas personas kontu gan pasta norēķinu sistēmā, gan bankā - kā Latvijā, tā ārzemēs. No konta ērti apmaksāt arī īres un komunālos rēķinus, saņemt pensiju vai pabalstus.

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 4200 darbinieku.