Jelgavas veikalos aug zādzību skaits; pieķerto vidū arī turīgi kleptomāni

250 gramu kafijas «Jacobs Kronung» par divarpus eiro, pieci iepakojumi šokolādes «Milka» 15 eiro vērtībā, «Eucerin» krēms par 60 eiro – «pircēji» ar tādu guvumu pēdējā mēneša laikā nonākuši Jelgavas policijas iecirknī, kur teju ik dienas tiek sākts kāds kriminālprocess par zādzību veikalā. Laikraksts «Zemgales Ziņas» šodien ziņo – tirgotāji vērtē, ka atšķirībā no situācijas citviet valstī Jelgavā zādzību skaits aug, tomēr skaidrojumu šai tendencei vēl nav izdevies rast nedz veikalniekiem, ne policijai.
Alkohols, kafija, kosmētika, saldumi un mazā elektronika – tās ir preces, ko visbiežāk pieķerto zagļu kabatās uziet apsargi vai policijas darbinieki pēc tam, kad nopīkstējuši magnētiskie vārti pie kasēm vai pamanīts pie plauktiem kāds aizdomīgi rosīgs pircējs. Lielākoties likumpārkāpēji noskata preces, ko turpat aiz veikala durvīm piedāvā nejaušiem garāmgājējiem, vērtē «Zemgales Ziņu» uzrunātie tirdzniecības tīklu pārstāvji.
Klienti, kas «aizmirsuši» par kāroto mantu samaksāt, ir dažāda vecuma, piemēram, kafiju bija sagribējies kādai 72 gadus vecai jelgavniecei, bet piena šokolādi veikli kabatā iebāza 18 gadu vecs jaunietis.
Tā saukto sīko zādzību sērgu ietekmē vairāki faktori, tajā skaitā cilvēku labklājības līmenis, vērtē SIA «Elvi Latvija» komercdirektore Laila Vārtukapteine: «Tomēr skaidrs ir viens – tirdzniecības pārstāvjiem tas rada finansiālus zaudējumu un papildu izdevumus, piemēram, ierīkojot novērošanas kameras, magnētiskos vārtus, slēdzot līgumus ar apsardzes uzņēmumiem.» Ja veikalā «Elvi» persona tiek pieķerta zogam, «pirmkārt situāciju cenšamies atrisināt paši mierīgā ceļā, sarunājot ar cilvēku samaksāt par preci». Ja klients atsakās to darīt, tiek izsaukta policija.
Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece neslēpj, ka uz veikaliem tikt galā ar zagļiem likumsargi dodas tad, ja tobrīd nav jāstrādā kādā citā, nopietnāka nozieguma vietā. Tādēļ policija nenoliedz dažkārt izskanējušos pārmetumus, ka inspektori tirgotavā ierodas tikai pēc ilgāka laika. I.Sietniece teic – esot arī gadījumi, kad zagļi pudeli iztukšo vai šokolādi notiesā jau tirdzniecības zālē. Tāpat nereti līdz policijas ierašanās brīdim aizmāršīgajiem pircējiem ļauts preci, kas, ja nav atvērta vai citādi bojāta, atlikt plauktā.
Tomēr tāda pretimnākšana tirgotājiem īsti pa prātam nav. Par to plašāk lasiet šodienas, 27. marta, laikrakstā «Zemgales Ziņas».
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”