Volejbols. «Biolars/Jelgava» nopelna pirmo uzvaru LČ pusfinālā

2014. gada 8. marts 22:19

1348

Ozolnieku Sporta namā pirmo Latvijas čempionāta pusfināla spēli šodien aizvadīja «Poliurs/Ozolnieki» un «Biolars/Jelgava» komandas. Piecu setu mačā uzvarēja jelgavnieki.

Pirmajā setā mājinieki īsti nespēja attapties, kad rezultāts jau bija 14:25 viesu labā, un īstā spēkošanās sākās tikai otrajā cēlienā. Līdz 18:18 pārmaiņus ar punkta pārsvaru vadībā bija katra no komandām, pēc tam jelgavniekiem ar vairākām veiksmīgām bloka epizodēm izdevās četru punktu izrāviens, un drīz vien arī jau 24:19. Setbumba gan tika realizēta tikai ceturtajā piegājienā (25:22), bet pa setiem jau 2:0.

Arī trešā seta pirmajā tehniskajā pārtraukumā rezultāts 8:6 «Biolars/Jelgava» volejbolistiem par labu, toties līdz otrajam jau līderis bija mainījies un 16:14 «ozīšiem». Divu trīs punktu pārsvars saglabājās līdz 21:21, galotnē vēl pacīkstēšanās ar vairākām garām un skatītājus priecējošām izspēlēm, bet noslēgumā 26:24 mājiniekiem.

Pēc līdzīga scenārija aizritēja arī ceturtais sets, ko Ozolnieku volejbolisti līdz 20:20 pārsvarā aizvadīja iedzinējos, bet galotnē jelgavniekus piemeklēja kļūdu sērija, un rezultāts 25:22 mājinieku labā.

Piekto jelgavnieki sāka ar pārliecinošu 3:0 un tuvāk par trīs punktu atstarpi «ozīšus» vairs nepielaida. Noslēgumā 15:9, 3:2 spēlē, un pirmā no iekļūšanai finālā nepieciešamajām trim uzvarām «Biolars/Jelgava» volejbolistiem jau rokā.

Uzvarētāju statistikā labāko trijniekā Andrejs Baburovs (21 punkts), Matīss Gabduļļins (15) un Pēteris Aukmanis (11), «ozīšiem» Aivis Āboliņš (17), Armands Āboliņš (14) un Andris Zadovskis (10). Nākamā abu komandu tikšanās 12. martā Zemgales Olimpiskajā centrā.