LLU uzstādīta Latvijas veterinārmedicīnas pamatlicējam veidota piemiņas plāksne

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātē (VMF) pie 1.klausītavas atklāta 1936.gadā izgatavota, bet līdz šim neuzstādīta piemiņas plāksne veterinārmedicīnas goda doktoram Ludvigam Kundziņam.
LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centra vadītāja Sandra Grigorjeva informē, ka šis pasākums zīmīgi ieskandināja arī fakultātes 95 gadu jubileju, kas tiks atzīmēta 2014.gada nogalē.
Ar plāksnes svinīgu atklāšanu 13.februārī VMF 1.klausītava tika nosaukta Kundziņa vārdā un, kā pauda dekāns Ilmārs Dūrītis, tagad viens no Latvijas veterinārmedicīnas pamatlicējiem "raudzīsies" uz ikkatru VMF studentu, kurš ieies šajā auditorijā.
LLU muzeja vadītāja Ginta Linīte atklāšanas ceremonijā vēstīja par šīs piemiņas plāksnes vēsturisko izcelsmi. "Plāksne izgatavota laikā, kad VMF atradās Latvijas Universitātes (LU) sastāvā, bet, visticamāk, nav tikusi uzstādīta politisku iemeslu dēļ, bet vēlāk, līdz ar fakultātes pārcelšanos uz Jelgavu, nonākusi noliktavā, vēlāk muzeja krājumos, bet pēc ilgiem meklējumiem atrasta 2012.gada nogalē, pateicoties VMF profesora Oļģerta Parčinska neatlaidībai," atklāšanā skaidroja Linīte.
"Plāksne izgatavota Rīgā, laikā, kad profesoram bija 81 gads, un tās autors ir mākslinieks Rihards Maurs. Viņš piedalījies arī Jelgavas pils interjera atjaunošanā. Šī plāksne ir lielisks mākslas darbs - piemineklis gan profesoram, gan māksliniekam," uzskata Linīte.
Viena no Kundziņa idejām, kuru turpina LLU VMF, ir osteoloģijas (kaulu) muzejs, kas šobrīd var lepoties ar lielāko šāda veida kolekciju ziemeļvalstīs.
Fakultātē tiek piešķirta Kundziņa vārdiskā stipendija studentiem, kuri saņēmuši augstāko vidējo atzīmi eksāmenā studiju kursā "Mājdzīvnieku anatomija" un "Mājdzīvnieku fizioloģija", kā arī Kundziņa zinātnieku vārdiskā balva zinātniekiem, kuru pētījumi veterinārmedicīnā ir nozīmīgi Latvijai.
Ludvigs Kundziņš (1855-1940) bijis Latvijas veterinārās morfologu un embriologu skolas izveidotājs. Viņš studējis Tērbatas Veterinārajā institūtā, kuru absolvējis 1881.gadā. Jau studiju laikā Kundziņš pievērsies zinātniskajam darbam un 1882.gadā ieguvis veterinārmedicīnas zinātņu grādu.
No 1893.gada līdz 1914.gadam Kundziņš ir Tērbatas Veterinārā institūta profesors un direktors (1905-1914), bet pēc atgriešanās Latvijā - Latvijas Universitātes profesors (1920-1938) un Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns (1922-1924).
Kategorijas
- Vietējās ziņas
- Jelgava
- Jelgavas novadā
- Ozolnieku novadā
- Latvijas ziņas
- Dobeles, Tērvetes un Auces novadā
- Ekonomika
- Uzņēmējdarbība
- Darba tirgus
- Citas ziņas
- Eiro 2014
- Politika
- Vēlēšanas 2011
- Saeimas vēlēšanas
- Citas ziņas
- Pašvaldībās
- Pašvaldību vēlēšanas 2017
- Saeimas vēlēšanas 2018
- Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2019
- Asā hronika
- Policijas ziņas
- VUGD
- Tiesu ziņas
- Citas ziņas
- Kultūra un izklaide
- Teātri
- Izstādes
- Bibliotēkas
- Koncerti
- Citas ziņas
- Kas? Kur? Kad?
- Sports
- Basketbols
- Futbols
- Vieglatlētika
- Citas ziņas
- Hokejs
- Volejbols
- Veselība
- Aktuāli
- Padomi
- Slimnīcās
- Citas ziņas
- Stārķa ziņas
- Lietotāju raksti
- Foto/Video
- Reklāmraksti
- Citas ziņas
- Laikraksta arhīvs
- Afiša
- Izstādes
- Pasākumi un izstādes
- Chocolate & Pepper
- Video
- Aizsaulē
- Statiskas lapas
- Centrāle!
- Dzīvesstils
- Receptes
- Māja un dārzs
- Hobiji
- Pašizziņa
- Citas ziņas
- Mīluļi
- Projekti
- Projekts “Saimnieko gudri”
- Projekts “Kultūras nesēji Zemgalē”
- Projekts “Redzi apslēpto”
- Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā
- Projekts “Rūpēsimies par vidi!”
- Projekts “Kur dzīvosim?”
- Projekts “Mediju kritika”